České derby ovládla Kvitová, Karolína Plíšková postupuje po dramatu

Na tenisovém grandslamovém turnaji US Open se odehrály zápasy druhého kola, kde se mimo jiné potkaly české tenistky Kristýna Plíšková a Petra Kvitová, úspěšnější byla dvojnásobná vítězka Wimbledonu. Kateřina Siniaková padla s favorizovanou Řekyní Sakkariovou. Do třetího kola jde po dramatu také Karolína Plíšková, jež dokonce odvracela mečbol.

Jako první se do hry dostala deblová parťačka Barbory Krejčíkové. První set proti řecké soupeřce prohrála i vinou ztraceného podání 4:6. Velice dobře ale naskočila do druhého setu a brzy to vypadalo nadějně.

Siniaková vedla již 2:0, ale své vedení neudržela. Od toho stavu totiž prohrála hned šest gemů v řadě a Sakkariová si tak došla pro třetí kolo grandslamového turnaje. Tam ji čeká Petra Kvitová.

Ta rozehrála utkání s Kristýnou Plíškovou a první set byl velice vyrovnaný. Dokonce došel až do tiebreaku, kde se z výhry mohla radovat nakonec Kvitová, a to po výsledku 7:4. Druhý set desítka celého turnaje ovládla jasně 6:2.

To Karolína Plíšková měla s Američankou Anisimovovou velké problémy. V první sadě sice zvítězila 7:5, v následném setu ale padla v tie-breaku. Do zkrácené hry se pak dostal i třetí rozhodující set, kde měla soupeřka dokonce mečbol. Plíšková ale kritickou chvíli zvládla a nakonec postupuje do třetího kola na US Open.

2. kolo US Open

Kateřina Siniaková - Maria Sakkariová 4:6, 2:6
Petra Kvitová - Kristýna Plíšková 7:6, 6:2
Karolína Plíšková - Amanda Anisimovová 5:7, 6:7, 7:6

K tématu Tenis

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.