Trable před životním zápasem: Snad mě neodveze sanitka, svěřil se Kincl

"Váha se nějak zasekla, teď musím zabojovat," svěřil se Patrik Kincl před střetnutím o titul s Robertem Soldičem na KSW 63. Podívejte se předzápasový rozhovor s jedním z nejlepších českých bojovníků.

Zápasník Patrik Kincl je již s týmem ve Varšavě. Do hotelového lobby, kde probíhal ve čtvrtek media day, dorazil po dlouhé cestě z Hradce Králové mezi posledními. Následně jej čekalo focení, podepisování plakátů i pózování pro medailonek. Poté titulového vyzyvatele obklopili novináři, včetně štábu televize Nova. 


Patriku, jaká byla cesta?
Výborná. Bolí mě zadek, ale zvládli jsme to.

 
Co vás tady ve Varšavě do zápasu ještě čeká?
Teď mě čeká shazování váhy. Chci se trochu rozhýbat po té cestě. Nastartovat se a pak začít se shazováním.


Související obsahVáha jde dobře?
Moc ne. Neumím si to vysvětlit, co se stalo špatně. Nějak mi to od včerejška vyskočilo, jsem z toho nějaký zamračený.


Věřím, že to dobře dopadne. Váha může být problémem i pro vašeho soupeře Roberta Soldiče, který dva roky do limitu 77 kg neshazoval. Může to být pro vás nakonec výhoda?
To uvidíme, až tu váhu udělám. Uvidíme. Ale myslím si, že jsme oba profíci a měli bychom to dát. Doufám, že mě nepoveze rychlá.
 

Pojďme k samotnému zápasu. Šance dosáhnout na KSW titul, co to pro vás znamená?
Vrchol, zápas kariéry. Snažím se si ten tlak nepřipouštět, ale už to maličko proniká. Musím ze sebe vydat všechno, což znamená skoro zemřít při váze a v zápase nechat maximum. Jak říkali Sparťani, se štítem, nebo na něm.
 

Soldič zápasí v opačném gardu, stejně jako váš poslední soupeř Tomasz Romanowski. Tehdy jste přiznal, že vám první kolo nesedlo a chvíli jste na leváka hledal cestu. Jak jste na tom teď?
Já jsem na tom pracoval při tréninku, ale zápas je trochu něco jiného. Jsem rád, že už mám ty zkušenosti s někým, jako je Romanowski. Myslím, že to byl dobrý stupínek na cestě k Soldičovi.

Související obsah


 

Co bude v zápase klíčové?
Nedostat granát na bradu.


Soldič má silné první kolo, lze předpokládat, že na úvod bude tlačit a vy nastoupíte až v kolech následujících?
Nemůžu si dovolit, aby jakékoliv kolo bylo v režii soupeře. To mu sedí, dokáže zaměřit a přesně to trefit. Musím být opatrný, neotvírat se a také ukázat, že mám zuby.


Kdybyste si měl tipnout výsledek…
Třetí kolo, tahám titul domů.

Zdroj: Nova Sport

KSW 63 a Patrika Kincla můžete sledovat v sobotu 4. září od 20:00 na portálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec otočil skóre a dostal se do čela extraligy

Hokejisté Třince dokázali v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy otočit skóre proti Hradci Králové a po výhře 3:2 se dostali do čela tabulky. Druhý je o bod Liberec. Mountfieldu pak patří v extralize osmé místo.

Krátká zpráva

Velká posila do útoku. Liberec přivedl exslávistu Stocha

Slovan Liberec přivedl do svého kádru zvučnou posilu. Jejich řady posílí zkušený exslávista Miroslav Stoch. Slovenský záložník naposledy působil v týmu Zaglebie Lubin, nyní se severočeským týmem podepsal smlouvu do konce sezony.