Komický vlastenec v hokeji! Něco podobného jste dlouho neviděli

Hodně nevídaná vlastní branka padla v hokejové Lize mistrů. Vstřelil si jí obránce Josh Jooris ze švýcarského Lausanne. Vlastenec může připomínat komický gól, jenž v roce 2004 vstřelil na japonský hráč Nobuhiro Sugawara.

Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny vedla hostující Rauma 1:0. V ten moment ale přišel opravdu komický moment od kanadského obránce Joshe Joorise, který naskočil i do dvou stovek utkání v NHL.

Finský celek se totiž dostal do útoku a Sebastian Repo střílel po ledě do betonu brankáře Stephana. Ten kotouč vyrazil před sebe, kde stál obránce Jooris. Ten chtěl bekhendem puk odpravit do bezpečí, ale ten mu sjel a nakonec skončil ve vlastní síti.

I vinou této branky nakonec švýcarské Lausanne padlo na domácím ledě s finskou Lukko Rauma 0:3. Vlastenec kanadského obránce, jenž v kariéře nastupoval například za Calgary, New York Rangers či Pittsburgh ovšem obletí svět.

K tématu Hokej

Třinec otočil skóre a dostal se do čela extraligy

Hokejisté Třince dokázali v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy otočit skóre proti Hradci Králové a po výhře 3:2 se dostali do čela tabulky. Druhý je o bod Liberec. Mountfieldu pak patří v extralize osmé místo.