Box

Osmnáctiletá boxerka zemřela, podlehla zraněním pět dní po zápasu

Jeannette Zacariasová Zapataová
Zdroj: Twitter @DeportesMinuto

Obrovská sportovní tragédie se odehrála na boxerském galavečeru v kanadském Montrealu. 18letá bojovnice z Mexika musela být po prohře odnesena z arény na nosítkách a jela rovnou do nemocnice, kde pět dní po utkání na následky zápasových zranění zemřela.

Jeanette Zacariasová Zapataová se v Montrealu utkala s Kanaďankou Marie-Pier Houleovou. Konec čtvrtého kola ustála s obrovskými potížemi, ale po odzvonění nebyla schopná udělat ani krok a kácela se k zemi, takže zápas byl ukončen.

Mexičanku okamžitě čekal převoz do nemocnice, kde se její stav ukázal být velmi kritický. Lékaři ji uvedli do umělého spánku, ale bohužel to nepomohlo a Zapataová pět dní po zápase svému zranění podlehla.

Související obsah

O tragickém konci informoval její promotér Yvon Michel. Prozradil, že její manžel Jovanni Martinez byl u jejího lůžka do posledních okamžiků.

Zdrcující zpráva to je pochopitelně i pro její soupeřku. "Nikdy v životě není v mém plánu soupeře vážně zranit," uvedla brzy po zápase. "Mé nejhlubší myšlenky jsou nyní s mou soupeřkou, stejně jako s její rodinou. Z celého srdce doufám, že se uzdraví," psala ve chvíli, kdy byla ještě naděje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události