Ať už konečně drží hubu, Djokoviče naštval neukázněný fanoušek

Na první pohled zdánlivě jednoduchá výhra a postup do třetího kola na US Open. Srbský tenista Novak Djokovič měl ale opět problémy s fanoušky. Konkrétně s jedním z příznivců, který ho rušil během výměn. Nervy 34letého tenisty se tak zase naplno projevily.

Djokovič porazil ve druhém kole na americkém grandslamu Nizozemce Griekspoora 6:2, 6:3 a 6:2. Více se však mluví o konfliktu srbského tenisty a pokřikujícího fanouška.

"Můžete mu říct, aby už k*rva držel hubu během výměny," obořil se naštvaný Srb na rozhodčího během třetího setu. "Novaku, řeknu mu to," odpověděl sudí.

"Ale kdy? Ten chlap je už fakt otravný," dodal rozčílený Djokovič, jenž měl s fanouškem rozepři už během druhé sady, kdy přišel o podání.

"Pochopte, mám rád show, fanoušky, muziku, ale on rušil pořád a moc dobře věděl, co dělá,"
vyprávěl pak srbský šampion na pozápasové tiskové konferenci.

Djokovič se každopádně může těšit z třetího kola na US Open, kde se utká s Keiem Nišikorim. 34letý tenista navíc drží naději, že získá kariérní grandslam. Jediné, co k tomu potřebuje, je zisk trofeje i na americkém turnaji. Zatím to však vypadá, že mu domácí publikum příliš nepřeje.

Djokovič se dokáže pořádně naštvat, takhle se zlobil na antukovém turnaji v Římě:

K tématu Tenis

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.