Fotbal

Haškova kariéra stále stagnuje. Míří do druhé turecké ligy

Haškova kariéra stále stagnuje. Míří do druhé turecké ligy
Zdroj: Profimedia

Fotbalista Martin Hašek opět mění angažmá. Po půlsezoně strávené v německém Würzburgu, se kterým sestoupil do třetí ligy, přestoupil do druholigového tureckého celku Erzurumspor, který v minulé sezoně sestoupil.

Pětadvacetiletý záložník měl kariéru rozjetou velmi slibně. Ve Spartě patřil mezi klíčové hráče a mohl pomýšlet i na daleko zajímavější angažmá. Jenže se dostal do sporu s vedením klubu i spoluhráči, načež odmítl odjet na soustředění do Španělska. Kvůli tomu byl přeřazen do B týmu, což ho vyprovokovalo k podání jednostranné výpovědi, která ale byla neoprávněná.

Ještě předtím nedopadl jeho plánovaný přestup do Maccabi Haifa, když mu izraelský tým nabídl menší plat, než si představoval. Následný soud se Spartou prohrál, a klubu tak stále dluží 20 milionů korun. 

Od té doby jde jeho kariéra od deseti k pěti a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo zlepšit. Ve třinácti zápasech za německý druholigový tým vstřelil jeden gól a na jeden přihrál. K záchráně ale svému klubu nepomohl.

 

Související obsah

Dalším angažmá je pro odchovance Sparty turecký Erzurumspor. Tento klub byl založen v roce 2010 a nejvyšší soutěž si zatím zahrál dvakrát, naposledy v minulé sezoně, ale osmnácté místo na záchranu nestačilo. Na jak dlouho podepsal smlouvu, klub zatím neuvedl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.