Hokej

Dohoda je uzavřena! Hokejisté NHL budou hrát na olympiádě 2022

Sidney Crosby na olympiádě v Soči
Zdroj: Profimedia

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky hokeje! Na olympiádě v Pekingu příští rok budou hrát ti nejlepší hokejisté světa. NHL a její odbory se totiž dohodly s IIHF, takže po osmi letech bude pod pěti kruhy opět hrát elita.

NHL skvělou zprávu oznámila na svém webu. Nadcházející sezona už má v kalendáři naplánovanou pauzu, aby se hráči ze zámoří mohli zúčastnit olympijského turnaje.

Na olympiádě v Pchjongčchangu hráči NHL chyběli, takže turnaj měl podstatně nižší úroveň než v předchozích letech. Naposledy se nejlepší hokejisté světa utkali v reprezentačních dresech na Světovém poháru v roce 2016.

"Rozumíme té vášni, s jakou hráči NHL chtějí reprezentovat své země," okomentoval dohodu druhý nejvyšší muž vedení NHL Bill Daly. "Jsme velmi rádi, že jsme dopěli k dohodě, která umožní soutěž nejlepších proti nejlepším na olympiádě," dodal Daly.

Související obsah

Pauza v NHL je naplánována od třetího do 22. února. Nejprve proběhne All-Star víkend a následně ti vyvolení pojedou do Pekingu. Finále olympijského turnaje se odehraje 20. února.

Takto vstřelil David Pastrňák svůj dvoustý gól v NHL, na olympiádě ale bude moci hrát poprvé:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.