Hokej

Nemáš očkování, nikam nepůjdeš! NHL informuje o přísných pravidlech

Nemáš očkování, nikam nepůjdeš! NHL informuje o přísných pravidlech
Zdroj: Profimedia

Nejlepší hokejová liga světa NHL ve čtvrtek informovala kluby, jaká budou zdravotní a bezpečnostní pravidla pro další sezonu. Podstatně složitější život budou mít hráči bez očkování, na venkovních zápasech nebudou moci prakticky nic dělat.

Koronavirová pandemie silně ovlivnila poslední dva ročníky NHL a v nadcházející sezoně tomu nebude jinak. Nejlepší liga světa proto chce předem zamezit dalším obtížím a poslala klubům pravidla, kterými se všichni budou muset řídit.

V sezoně, která začne již příští měsíc, nebudou moci hráči bez očkování proti covidu-19 na venkovních výjezdech prakticky nic dělat. Nebudou smět jinam než na hotel, do tréninkových zařízení a arény.

Ale ani na hotelu to nebude žádná pohoda. Neočkovaní nebudou smět navštívit bar, restauraci, bazén ani tělocvičnu. Navíc na svém pokoji nebudou moci mít žádné návštěvy, což se týká i spoluhráčů.

Liga navíc těmto hráčům zakazuje používání sauny či spolujízdy autem. Hráči jsou nabádáni, aby při letu letadlem nejedli a nepili, aby nechodili do barů či klubů a vůbec nejedli ve vnitřních prostorech, a to ani doma, pokud mají návštěvu.

Související obsah

Týmy mohou neočkované hráče suspendovat, pokud se nebudou moci účastnit klubových aktivit, ať už kvůli pozitivnímu testu, nebo kvůli vládním nařízením. Hráči po tuto dobu nebudou dostávat svůj plat.

Před přípravným kempem musí hráči bez očkování absolvovat sedmidenní karanténu a přes sezonu budou denně testováni. Naproti tomu očkovaní hráči mají povinné testy jednou za tři dny.

NHL také hráčům radí, aby se vyhýbali všem veřejným akcím, včetně charitativních nebo autogramiád. Kdokoliv by měl zdravotní obavy, může se do prvního října odhlásit z celé sezony, ale nebude smět hrát jakoukoliv jinou ligu, ani se účastnit olympiády.

Právě hry v Pekingu ještě nejsou dořešeny. NHL a její hráčské odbory stále vyjednávají s Mezinárodním olympijským výborem a IIHF o startu hráčů z NHL na olympiádě. K dohodě by mělo dojít v nejbližších dnech, ale ze zámořské soutěže budou moci na olympiádu jen očkovaní hráči.

Související obsah

Přísná pravidla by se neměla týkat velkého množství hráčů. Podle zdrojů ESPN je totiž drtivá většina hokejistů v NHL očkována.

Poslední ročník NHL ovládla Tampa Bay Lightning, takže Jan Rutta mohl ukázat Stanleyův pohár ve svém rodném Písku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec otočil skóre a dostal se do čela extraligy

Hokejisté Třince dokázali v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy otočit skóre proti Hradci Králové a po výhře 3:2 se dostali do čela tabulky. Druhý je o bod Liberec. Mountfieldu pak patří v extralize osmé místo.

Krátká zpráva

Velká posila do útoku. Liberec přivedl exslávistu Stocha

Slovan Liberec přivedl do svého kádru zvučnou posilu. Jejich řady posílí zkušený exslávista Miroslav Stoch. Slovenský záložník naposledy působil v týmu Zaglebie Lubin, nyní se severočeským týmem podepsal smlouvu do konce sezony.