Fotbal

Uplatňování dvojího metru není správné, hájí se Maďaři proti trestu

Uplatňování dvojího metru není správné, hájí se Maďaři proti trestu
Zdroj: Profimedia

Angličtí fotbalisté to ve čtvrtek od maďarských fanoušků pořádně schytali. Létaly po nich plechovky s pivem a někteří z nich byli údajně rasisiticky uráženi. Hrozí jim za to nyní trest. Proti němu se nyní ohradil maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó.

Scény, které se odehrály v Puskás Aréně při kvalifikačním zápase mezi Anglií a Maďarskem, se dostaly už i na politickou úroveň. Chování maďarských příznivců přísně odsoudil britský premiér Boris Johnson. "Takové chování je absolutně nepřijatelné. FIFA musí tvrdě potrestat ty, kteří jsou za to zodpovědní, aby se to už nikdy neopakovalo," řekl pro BBC

Toto vyjádření ale nenechalo chladnou maďarskou stranu, konkrétně ministra zahraničních věcí Pétera Szijjártóa, který na svých sociálních sítích zveřejnil video, na kterém fanoušci Anglie pískají během italské hymny při finále evropského šampionátu. "Italskou hymnu se přes pískot anglických fanoušků sotva dalo slyšet, nemluvě o urážkách během zápasu. Uplatňování dvojího metru není správné v politice ani ve sportu," sdělil maďarský politik. 

Související obsah

Anglické straně se nelíbí chování maďarských fasnoušků během zápasu. Jude Bellingham a Raheem Sterling měli být během zápasu rasisticky uráženi a po hráčích Anglie létaly kelímky s pivem. Jeden z nich si záložník Declan Rice, spoluhráč Tomáše Součka a Vladimíra Coufala z West Hamu, vzal a předstíral, že pije, i když je o něm známo, že pivo nemá rád.

Nechutné zdržování v MLS. Hráč poslal dva míče na tribunu, pak se strhla mela:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události