Tenis

Proč je každý najednou proti mně, nechápe Tsitsipas. Opět ho vypískali

Proč je každý najednou proti mně, nechápe Tsitsipas. Opět ho vypískali
Zdroj: Profimedia

Světová trojka Stefanos Tsitsipas je stále pod velkou vlnou kritiky. Kvůli dlouhým přestávkám na toaletu je nazýván podvodníkem a diváci jej vypískali i při posledním zápase se Španělem Alcarazem, který po velké bitvě prohrál. Mladý Řek ale nechápe, co dělá špatně a proč jsou najednou všichni proti němu.

Španěl Alcaraz se ve třetím kole US Open postaral o velké překvapení, když vyřadil světovou trojku Stefanose Tsitsipase po velké pětisetové bitvě. Řecký tenista si ale opět vyslechl od fanoušků bučení, když po prohraném třetím setu odešel na toaletu. "Vzal jsem si pauzu na záchod jako každý normální sportovec," nechápal negativní rakci fanoušků. Během oné přestávky se ještě převlékl do suchého oblečení. 

Tato pauza mu sice pomohla, když ve čtvrtém setu nadělil soupeři kanára, ale rozhodující pátý set překvapivě vyhrál teprve osmnáctiletý Alcaraz, který se tak stal nejmladším osmifinalistou na grandslamu od roku 1992. To nic ale nezměnilo na negativních reakcích, které se na řeckého soupeře snesly.

Související obsah

"Možná si beru pauzu na toaletu o něco delší než ostatní sportovci. Ale pokud by tu bylo pravidlo, které by nařizovalo, jak dlouho mohu být na záchodě, tak bych jej pravděpodobně dodržoval," řekl Tsitsipas s tím, že nedělá nic, čím by porušoval pravidla. "Nechápu, proč je teď najednou každý proti mně," podivoval se tenista.

Související obsah

Za své dlouhé pauzy na toaletě byl Tsitsipas kritizován i v předchozích dvou zápasech v New Yorku proti Adrianu Mannarinovi a Andy Murraymu. Hlavně skotský soupeř se do něj po zápase pořádně opřel. "Tsitsipas je výborný hráč. Ale nemám k němu už respekt. Tak to cítím. Jestliže si někdo myslí, že je to ok, tak jsem asi jediný, kdo tu má rozum. Podle mě je to nesmysl."

Novak Djokovič řešil na kurtu problém s hlučným fanouškem

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Češi vstoupí do olympijského turnaje proti Dánsku, ve skupině mají i Rusko

Česká hokejová reprezentace už ví, s kým se utká na zimních olympijských hrách v Pekingu. Naši vstoupí do turnaje 9. února zápasem proti Dánsku. O dva dny později je pak čeká duel proti Švýcarsku. Posledním soupeřem ve skupině B pak bude Rusko, které opět nastoupí v barvách Ruského olympijského výboru.