Formule 1

Naděje pro Schumachera? Jeho blízký přítel řekl, jaké má šance na zlepšení

Naděje pro Schumachera? Jeho blízký přítel řekl, jaké má šance na zlepšení
Zdroj: Profimedia

Stav legendy formule 1 Michaela Schumachera se má pomalu ale jistě zlepšovat. Tak tvrdí rodinný přítel a prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt.

Michaela Schumachera veřejně nikdo neviděl od jeho lyžařské nehody v roce 2013 ve francouzských Alpách. Od té doby leží stabilizovaný v umělém spánku a rodina detaily o jeho stavu nezveřejňuje. Osm let po nehodě nabídl naději Jean Todt, který svého přítele pravidelně navštěvuje.

 

Podle něj se stav sedminásobného mistra světa začne “pomalu, ale jistě zlepšovat“. Todt a Schumacher se znají léta. V minulosti spolupracovali ve stáji Ferrari, kde legendární závodník strávil jedenáct let.

Související obsah

V rozhovoru pro německý Bild také řekl: „Díky práci doktorů a jeho ženě Corinně, která ho chtěla naživu, přežil. Ale ponese si následky.“ Doktoři již dříve uvedli, že Schumacherova nehoda by byla smrtelná, pokud by 52letý Němec neměl ochranou helmu.

Tragické nehodě Michaela Schumachera se před osmi lety věnovala reportáž níže:

​Zatímco nad stavem Michaela Schumachera visí otazník, o slávu a pokračování rodinného odkazu bojuje v kokpitu jeho syn Mick Schumacher. Ten letos absolvuje svou premiéru v F1 ve stáji Haas.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Formule 1

Důležité Události