Český olympijský výbor

ČOV nepochybil, řekl výkonný výbor. Při přípravách zimních her pomůže Prymula

Výkonný výbor Českého olympijského výboru řešil postupování během olympijských her. Ty se sice výsledkově vyvedly, ale hned čtyři sportovci přišli o svůj sen zabojovat o medaile, protože se v "covidovém" letu nakazili. Podle expertů ale k pochybení nedošlo.

Mezi čtyři nakažené sportovce patřila například Markéta Nausch Sluková, která před olympiádou řekla, že bude její poslední. Svojí neúčast na turnaji řádně oplakala. Podle výkonného výboru postupoval ČOV v přípravách a zajištění proti covid–19 podle požadovaných norem. Zároveň byla slíbena pomoc sportovcům a organizacím, které o účast přišli. 

"Velmi si vážíme kroku našeho dlouholetého partnera ČEZ, který všem nakaženým sportovcům poskytne nadstandardní finanční podporu. Hledáme i další způsoby, jak je podpořit v další kariéře,“ uvedl předseda ČOV Jiří Kejval. Vzhledem k blížící se zimní olympiádě chce být výbor ještě více opatrnější. 

"Samozřejmě jsme o rady žádali epidemiology i úřady už před Tokiem, a mnozí s námi spolupracovali, ale velmi si vážím toho, že nám nyní budou pomáhat profesor Roman Prymula, profesor Jiří Beran, profesor Libor Vítek, paní doktorka Zdeňka Jágrová a další odborníci, kteří přislíbili účast," řekl na tiskové konferenci Jiří Kejval.

Související obsah

"Všechny nás mrzí, že si nemohli prožít svůj olympijský sen. Všem sportovcům a trenérům, kteří onemocněli nebo se museli vypořádat s karanténou, jsem zaslal osobní dopis a požádal jsem je o setkání, abychom si se šéfem výpravy Martinem Doktorem mohli vyslechnout jejich pohled na věc ještě s odstupem," uvedl Jiří Kejval.

Výkonný výbor se navíc ohradil proti zveřejněným zavádějícím a nepodloženým tvrzením o údajném podvodu při odevzdání blízkých kontaktů či nesprávným informacím o kapacitě charterového speciálu. Navíc byla oceněna práce šéfa výpravy Martina Doktora.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události