Krejčíková si sáhla na dno. Nemohla jsem dýchat, je mi zle, vzkazuje

Zdroj: profimedia.cz

Barbora Krejčíková porazila Gabrinu Muguruzaovou a při první účasti na US Open slaví postup mezi osm nejlepších. Účast ve čtvrtfinále však stál vysokou cenu a česká tenistka závěr dohrávala v bolestech a z kurtu ji museli odvést lékaři. Soupeřka ji za zdržování tvrdě sepsula.

První set vyhrála česká tenistka s přehledem 6:3, ale druhá sada přinesla drama, kde si Krejčíková sáhla na dno fyzických sil. Za stavu 4:0 začala Španělka dotahovat, a dokonce šla do vedení 6:5. To už bylo vidět, že 25letá tenistka není v dobré kondici.

Před rozhodujícím gemem vyhledala zadýchaná a motající se Krejčíková pomoc lékařů a v doprovodu fyzioterapeutky zmizela na deset minut v útrobách stadionu. Po návratu vybojovala tiebreak a zápas s vypjetím sil dotáhla do vítězného konce.

Mezi výměnami se však často chodila otírat ručníkem a připravená Španělka na ni musela často čekat. Rozhozená Muguruzaová neskrývala své pohoršení a po konci zápasu soupeřce málem ani nepodala ruku. Krejčíková se jí na síti snažila omluvit, načež naštvaná desátá hráčka světa prohodila: "Tak neprofesionální."

Jako by se na vítězce Australian Open podepsalo 104 odehraných utkání za sezónu. "Na konci jsem se opravdu trápila, teď je mi hrozně zle. Nevím, co se stalo. Ale nemohla jsem dýchat a celý svět se se mnou točil," vzkázala Krejčíková po organizátorech turnaje. Kvůli vyčerpání se pozápasové konference nezúčastnila.

To její protivnice ano. "Nechme to být, ať si každý udělá obrázek sám. Každý hráč by měl vědět, jak se chovat. Je pravda, že jsem nebyla nadšená z toho, jak vypadal konec zápasu," řekla Muguruzaová před novináři.

Krejčíková má nyní den na doplnění energie a částečnou regeneraci. V úterý ji čeká čtvrtfinále s aktuální světovou dvojkou Arynou Sabalenkaovou.