US Open

Krejčíková na US Open končí, nestačila na světovou dvojku

Česká tenisová hvězda Barbora Krejčíková si své maximum na US Open už nevylepší. Konečným se jí stalo čtvrtfinále, ve kterém nestačila na aktuálně druhou nejlepší hráčku žebříčku Arynu Sabalenkovou.

Krejčíková si na americkém grandslamu letos několikrát vylepšila životní maximum, avšak do semifinále se nepodívá. Ve čtvrtfinále totiž narazila na zatím největší kalibr v podání Bělorusky Aryny Sabalenkové. Té nepatří druhé místo světového žebříčku žádnou náhodou.

Běloruska od začátku udávala tempo hry a nedovolila Krejčíkové udržet si ani jedno podání. Češka v první sadě uhrála jen jeden gem při servisu Sabalenkové.

Druhý set už byl vyrovnanější, ale rozhodující moment hráčka z Ivančic prováhala hned v úvodu. Vstoupila totiž do setu ztraceným servisem a až do konce utkání si obě hráčky držely svá podání, takže Běloruska triumfovala v poměru  6:1 a 6:4.

Související obsah

Druhou semifinalistkou se překvapivě stala čerstvě devatenáctiletá Kanaďanka Fernandezová. 74. hráčka žebříčku má za sebou skalp Kerberové či Ósakaové a ve čtvrtfinále vyzrála i na světovou pětku Svitolinovou. V semifinále se utká právě se Sabalenkovou.

Barboru Krejčíkovou už v minulém kole limitovaly zdravotní potíže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu US Open

Důležité Události