Tenis

Nejtěžší zápas mé kariéry! Del Potro stále bojuje o návrat na kurt

Nejtěžší zápas mé kariéry! Del Potro stále bojuje o návrat na kurt
Zdroj: Profimedia

Juan Martín del Potro je na US Open pouze v roli diváka. 32letý šampion z roku 2009 bojuje s vleklými zraněními, ale tento boj stále nevzdává. V rozhovoru nyní prozradil, že příští rok by se opět rád vrátil na kurty, pokud mu to zdraví dovolí.

Juan Martín del Potro měl obrovský potenciál, mohl být narušitelem velké čtyřky (Federer, Nadal, Djokovič a Murray), jenže z grandslamů zvládl vyhrát pouze US Open v roce 2009 a od té doby se s ním vlekly zdravotní obtíže a Argentinec musel podstoupit celou řadu operací. Od roku 2010 se nezúčastnil ani poloviny grandslamů. Za posledních devět let odehrál pouze v roce 2018 všechny čtyři a výsledky neměl špatné - třetí kolo, semifinále, čtvrtfinále a finále.

Následující rok zvládl pouze French Open a od té doby žádný grandslam, jen čtyři operace kolene. "Miluji výzvy. Může to být tenisová výzva, nebo jakákoli jiná životní výzva. Tohle je ten nejtěžší zápas mé kariéry, protože s těmito zraněními se neumím vypořádat, s tou bolestí, kterou prožívám. Ale stále se snažím znovu a znovu," popsal přímo z dějiště US Open své zdravotní trable.

Del Potro si na kurtech v New Yorku vzal do ruky raketu a zatrénoval si s jednou z největších tenisových legend Johnem McEnroem. "Jsem opravdu nadšený, že jsem zpátky. Tohle místo je pro mě speciální. Měl jsem úžasnou možnost hrát s Johnem. On byl jeden z důvodů, proč jsem sem dorazil. Jsem šťastný, že jsem zpátky na svém turnaji, na svém místě. Těším se, že se příští rok budu cítit ještě lépe jako hráč na kurtu," věří ve svůj návrat aktuálně 746. hráč žebříčku.

Související obsah

Ačkoliv polovinu své kariéry promarodil, má na svém kontě pravoruký Argentinec celou řadu úspěchů. Na olympijských hrách získal v dvouhře bronz a stříbro, vyhrál Davis Cup, na Turnaji mistrů si zahrál finále a k výhře US Open přidal i semifinále na Wimbledonu a French Open. Nejvýše byl v žebříčku na třetím místě.

Zranění si mohl způsobit na letošním US Open také Němec Otte, při jedné z výměn totiž nedokázal zastavit před sítí a přepadl přes ni:

Dvojnásobnému olympijskému medailistovi je stále pouze 32 let, takže pokud by se dal zdravotně do pořádku, mohl by ještě pomýšlet na velké úspěchy, bohužel s jeho náchylností ke zraněním je ale nepravděpodobné, že by zvládl několik let na okruhu bez další operace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události