Deprese

Ósakaová si dává pauzu od tenisu. Slyší jen slova podpory

Ósakaová si dává pauzu od tenisu. Slyší jen slova podpory

Japonská tenistka Naomi Ósakaová na US Open prohrála už ve třetím kole, když nestačila na mladou Kanaďanku Fernandézovou. Po utkání oznámila, že si musí dát od tenisu chvíli pauzu. Od bývalých hvězd bílého sportu se dočkala pochopení a podpory pro její rozhodnutí.

Bývalá světová jednička už před několika měsíci přiznala, že bojuje s psychickými problémy, které jí výrazně ztěžují její tenisový život. Podle posledního prohlášení to bohužel nevypadá, že dochází k nějakému zlepšení. "Pokud vyhraji, nejsem šťastná. Cítím spíše úlevu," prohlásila teprve třiadvacetiletá tenistka.

Po prohraném zápase s Kanaďankou Fernandézovou oznámila, že si chce dát od tenisu pauzu. Od bývalých hvězdných tenistů a tenistek se dočkala slov podpory. "Dej si, kolik času potřebuješ, aby ses dala do pořádku, odpočinula si a vyléčila se. Posílám ti lásku a podporu," vzkázala japonské tenistce Billie Jean Kingová, dvanáctinásobná grandslamová vítězka. 

Bývalý čtvrtý hráč světa, James Blake, byl z rozhodnutí Ósakaové také nadšený. "Udělej to, co je pro tebe nejlepší, prosím. Chceme opět vidět tvůj výjimečný tenis, ale důležitější je, abys byla znovu šťastná," napsal na sociální síť. Jeho příspěvek následně sdílel i Boris Becker s popiskem "To je pravda."

Související obsah

Podporu mladé tenistce vyjádřil i olympijský vítěz ve sprintu Michael Johnson. "Dobré rozhodnutí. Pro mladého člověka je velmi těžké vypořádat se se svým životem, pravidelně vyhrávat a být celebritou."

Řeckého tenistu Tsitsipase opět vypískali, když odešel po třetím setu na toaletu:

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události