Fotbal

Tottenham mění svět, proti Chelsea chce hrát s nulovou uhlíkovou stopou

Tottenham mění svět, proti Chelsea chce hrát s nulovou uhlíkovou stopou
Zdroj: Profimedia

U příležitosti konference OSN o změně klimatu 2021 v Glasgow se v anglické fotbalové Premier League odehraje unikátní zápas. Střetnutí Tottenhamu s Chelsea má za cíl snížit uhlíkovou stopu ze zápasu na úplné minimum. Do projektu se zapojila i televize Sky.

Konference OSN o změně klimatu 2021 v Glasgow (COP26), televize Sky i britská vláda chtějí podpořit projekt, který má ambice udělat ze zápasu Tottenhamu s Chelsea událost s nulovou uhlíkovou stopou. Takovýto zápas by měl zvýšit povědomí o klimatických změnách a ukázat, jak proti znečišťování Země bojovat.

"Jsme nadšení, že jsme byli televizí Sky zvolení pro tuto převratnou iniciativu, která může demonstrovat roli našeho sportu v boji proti klimatickým změnám," uvedl ředitel Tottenhamu Daniel Levy. Londýnský klub i Sky se pokusí minimalizovat emise z energetického využití, z cestování fanoušků i všech ostatních účastníků na zápas i z něj také ze stravování na stadionu.

Tottenham vyzval fanoušky Chelsea, aby v hrací den dělali správné kroky směrem k udržitelnosti. Konkrétně, aby na zápas cestovali hromadnou dopravou nebo na kole, aby si vybírali ve stáncích s občerstvením rostlinné výrobky a aby správně recyklovali odpad. Zápas Tottenhamu s Chelsea 19. září by měl být prvním zápasem elitní soutěže s nulovou uhlíkovou stopou.

Související obsah

Hotspur byli v lednu vyhlášeni "nejzelenějším" týmem v Premier League. Londýňané už zredukovali používání jednorázových plastů, hráči pijí z papírových kelímků namísto plastových lahví, toalety na stadionu využívají minimum vody a tím výčet ekologických opatření nekončí. Tottenham se zkrátka rozhodl, že svým přístupem může změnit celý svět, nejenom ten fotbalový.

V uplynulé sezoně mohl být Tottenham nejen nejekologičtějším týmem, ale také vítězem Carabao Cupu. Ve finále ale nestačil na Manchester City:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.