Fotbal

Bývalý střelec se zastal Payeta: V jeho situaci bych hodil dvě flašky a boty

Bývalý střelec se zastal Payeta: V jeho situaci bych hodil dvě flašky a boty
Nicolas Anelka a Dimitri Payet Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Bývalý fotbalový útočník Nicolas Anelka se vyjádřil na adresu krajánka Dimitriho Payeta, jenž na konci srpna hodil mezi diváky lahev s pitím, která jej předtím trefila do zad. Někdejšího hráče West Hamu se zastal a situaci vztáhl na sebe.

"Přijde mi to jako naprosto normální reakce. Já bych v jeho situaci hodil ty flašky dvě a jako bonus bych přidal moje boty," řekl Anelka pro stanici RMC. Sám jako fotbalista hrával například za Arsenal, Liverpool, Chelsea či Real Madrid. Utkání skončilo za stavu 1:0 pro domácí Nice, jehož fanoušci vběhli na hřiště a zápas v 75. minutě ukončili. 

Nice bylo potrestáno zavřením domácího stadionu na tři zápasy, zároveň přední francouzský celek přišel o jeden bod v tabulce. Záložník Marseille Dimitri Payet obdržel za hození láhve a rozpoutání konfliktu jednozápasový trest. 

Související obsah

"​Chci, abychom byli příkladní, ale také nesmíme být zneužíváni," dodával Nicolas Anelka, který během své kariéry zažil také několik sporných momentů. Mezi jeho největší excesy patří hádka s trenérem národního týmu Raymondem Domenechem, který jej po vzájemné rozepři dokonce poslal domů během fotbalového šampionátu v roce 2010.

Takto vypadala rvačka v utkání mezi Nice a Marseille:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události