Merzlikins má před startem NHL sen: Chci vyhrát Vezinu pro zemřelého kolegu

Merzlikins má před startem NHL sen: Chci vyhrát Vezinu pro zemřelého kolegu
Zdroj: Profimedia

Lotyšský hokejový brankář Elvis Merzlikins pronesl, že chce vyhrát Vezina Trophy pro tragicky zesnulého spoluhráče Matisse Kivleniekse. Ten přišel o život po boku svého kolegy na oslavě Dnu nezávislosti.

"Nechci nic slibovat, ale něco vám řeknu... Můj plán je vyhrát Vezina Trophy," pronesl Merzlikins pro web The Athletic. Trofej se dává nejlepšímu brankáři základní části NHL. "Je to hokej a nikdy nevíte, jak se sezóna bude vyvíjet, ale je to můj cíl a věřím že ho dosáhnu. Chci to vyhrát pro Matisse," řekl Merzlikins.

Matiss Kivlenieks přišel o život na Den nezávislosti, který se v USA slaví každý rok 4. července. Zbloudilá rachejtle jej trefila do hrudníku, u kterého vybuchla. "Obětoval svůj život, aby zachránil kamarády. Když se to stalo, stál jsem od něj dvacet, třicet stop. Objímal jsem manželku. On zachránil mého syna, mou ženu i mě,“ řekl Merzlikins se slzami v očích na pohřbu v polovině července. 

Související obsah

Na konci srpna se Elvis Merzlikins stal otcem a svého syna pojmenoval po muži, který nejspíše jemu a jeho rodině zachránil život - Knox Matiss Merzlikins. "Ztratil jsem kamaráda, ale necítím bolest a nepronásleduje mě to. To mě překvapuje," řekl Merzlikins. "Nedělá mi problém o něm mluvit. Jde to z mého srdce a chce se mi brečet spíše ze štěstí než ze smutku. Udělal ze mě silnějšího člověka."

Elvis Merzlikins v poslední sezóně nastoupil do celkově 28 zápasů v NHL, ve kterých si připsal úspěšnost zákroků 91,6 %. Dostával průměrně 2,77 branek na zápas a o místo v brance se dělil s Joonasem Korpisalem. Do dvou utkání v dresu Columbusu naskočil i tragicky zesnulý Kivlenieks. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události