šipky

Historie se nepsala. Gawlas se Sedláčkem opět padli v prvním kole

Poprvé v historii mezinárodního turnaje reprezentací v šipkách pod názvem World Cup of Darts chtěli Češi proskočit do druhého kola. Polský soupeř byl ovšem opět nad síly Adama Gawlase a Karla Sedláčka. Zápas po špatném startu skončil 5:2 ve prospěch Krzysztofů Ratajskiho a Kciuka.

Čeští šipkaři šli do boje jako druzí, a to hned po zápase mezi Maďarskem a Litvou. Začátek byl ovšem velice špatný a brzy Adam Gawlas s Karlem Sedláčkem prohrávali již 0:3, což nejspíše dalo základ následné prohře. 

Reprezentanti České republiky sice poté snížili na 1:3 a 2:4, ale Poláci poté podrželi své podání a nakonec se radovali z výhry 5:2. V německé Jeně ale bylo k vidění opravdu špičkové utkání, oba týmy totiž měly průměr na tři šipky přes 100. Karel Sedláček dal dokonce jednu stoosmdesátku, ani to ale nestačilo na postup. 

Související obsah

V týmu českého protivníka řádil především Krzystof Ratajski, jenž měl opravdu parádní formu a zahrál na špičkové úrovni. Utkání dokonce i ukončil v sedmém legu. Po dvou letech se tak české šipky musely sklonit před Polskem. 


Letošní Premier League ovládl šipkař Clayton, v minulém týdnu jej porazil Adam Gawlas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události