PDC European Tour

Adam Gawlas došel až do čtvrtfinále, osmého hráče světa výrazně potrápil

Adam Gawlas došel až do čtvrtfinále, osmého hráče světa výrazně potrápil
Zdroj: TV Nova

Adam Gawlas má za sebou výborný turnaj European Tour, kde došel až mezi osm nejlepších. Po cestě se mu povedlo například porazit i vítěze Premier League Jonnyho Claytona. Ve čtvrtfinále byl kousíček od postupu mezi čtyřku nejlepších.

Devatenáctiletý český šipkař Adam Gawlas překvapil šipkařský svět. Hráč, který je blízko poloviny druhé stovky světového žebříčku, došel až do čtvrtfinále. Po cestě si poradil například s Jonnym Claytonem, jehož překvapil výhrou 6:3 a postoupil do nedělního osmifinále. 

V tom si připsal další parádní výhru. Stejně starého Lewise Williamse porazil 6:2 a dostal se do večerního utkání s Josém de Sousou, kterého právě Clayton porazil v letošním finále Premier League. Favoritem byl o parník portugalský šipkař. 

Související obsah

​Gawlas ovšem hned na začátku utkání dvakrát přišel o podání, naštěstí se to jednou stalo i osmému hráči světového žebříčku. De Sousa nicméně vedl 3:1, ale třinecký rodák se do duelu vrátil ve velkém stylu a srovnal na 3:3. To samé zvládl Gawlas i za stavu 5:3, kdy poslal zápas do posledního legu. Sousa nezavřel 40, 10 ani 2. 

Šlo se tak do rozhodujícího legu, který byl opět nesmírně vyrovnaný. De Sousa mohl zavírat 58 v době, kdy si vše Gawlas připravil na double 8. Nakonec se ale Portugalci povedlo utkání tentokráte ukončit a postoupit do semifinále. Adam Gawlas nicméně ukázal, že je velkým talentem světových šipek. Nyní jej čeká postup žebříčkem.

VIDEO: Takhle si došel pro titul v Premier League Jonny Clayton, kterého Gawlas porazil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu PDC European Tour

Důležité Události