Tenis

Tenisová senzace pokračuje: Raducanuová je ve finále a přepsala historii

Tenisová senzace pokračuje: Raducanuová je ve finále a přepsala historii
Zdroj: profimedia.cz

Na US Open se v noci přepisovala tenisová historie. Tentokrát se o to postarala teprve osmnáctiletá Emma Raducanuová, která se stala první hráčkou/hráčem, která došla z kvalifikace až do finále grandslamu.

Raducanuová si v semifinále poradila se Sakkariovou ve velkém stylu a chybující Řekyni porazila ve dvou setech 6:1 a 6:4. Tím 150. hráčka světa přepsala tenisové dějiny open éry, když došla z kvalifikace až do finále grandslamu.

Výsledkem předčila předchozí úspěch, když na Wimbledonu došla do 4. kola. Její cesta newyorským turnajem začala 25. srpna a mladá tenistka od té doby vyhrála osm duelů, navíc do finále prošla bez ztráty setu. Nyní má šanci stát se první Britkou od roku 1977, která získá Grand Slam. 

 

Související obsah

"Prostě jsem den za dnem dělala to svoje a najednou jsem ve finále. Vlastně tomu nemohu uvěřit," raduje se Emma Raducanuová.


A nejen Raducanuová vzbuzuje zájem tenisového světa. Finále US Open si totiž zahrají tenistky, jichž jména by před turnajem nikdo netipl. Osmnáctileté Raducanuové se postaví o rok starší Kanaďanka Leylah Fernandezová, která si na turnaji připsala skalpy Ósakaové i Svitolinové. V semifinále pak porazila světovou dvojku a přemožitelku Barbory Krejčíkové Arynu Sabalenkovou.


Semifinále US Open a fenomenální jízdu Fernandezové vám shrne reportáž níže:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události