UFC šampion Jan Blachowicz: Poklona Procházkovi, smažený sýr a hranolky

Je sobota půl hodiny po poledni a Jan Blachowicz zrovna v domovském WCA Gymu ve Varšavě dojíždí poslední sérii silového tréninku. Po chvíli s úsměvem přichází, podáním ruky se seznamuje se štábem televize Nova a naznačuje, že má chvíli čas pobavit se o přípravě, obhajobě titulu na říjnovém UFC 267 i českém samurajovi, který vyhlíží jeho skalp.

Jak pokračuje příprava na další obhajobu titulu?

Jo, právě jsem dokončil silově-kondiční trénink. Cítím se skvěle, nemám žádné zranění. Všechno jde tak, jak má. Ještě mě čeká osm týdnů přípravy, takže mám před sebou ještě hodně práce. Ale budu připravený.

Změnil se váš program poté, co se dvakrát posunul termín zápasu?

Ne, jen jsem měl delší prázdniny. Takže za mě dobrý. Říjen mi vyhovuje a jsem za to vlastně rád.

Může vás Glover Teixeira něčím překvapit?

Doufám, že ne. Budu připravený na všechno, s čím přijde. Myslím, že on bude v životní formě, protože pro něj je to poslední šance na titul. On udělá všechno, klidně mě kousne, jen aby ten pás získal. Jsem za to rád, to mě motivuje, abych trénoval tvrději. Myslím, že se mě pokusí vzít na zem a tam získat kontrolu. Moje jitsu je ale slušné a měl bych být připravený. Nicméně pro mě bude lepší, když to udržím v postoji a pokusím se ho knokautovat.

Zdroj: Profimedia

Oficiálním náhradníkem pro váš zápas je Jiří Procházka, trénujete také na něj?

Ne, soustředím se jen na Glovera. Myslím, že on bude mým příštím soupeřem. Uvidíme, co se stane poté.  Ale já budu připravený ať už na Juru nebo na Rakiče. Ale pokud se něco stane, a doufám že nic, tak budu na ten šílený Jiřího styl připravený. Líbí se mi takový typ zápasníka, bude to pro mě potěšením.

Co vlastně říkáte na první dva Procházkovy zápasy v UFC?

Hezký, bylo to šílený. Neznám ho osobně, ale vypadá jako dobrý člověk. V kleci ovšem musíme dělat naší práci, takže mu musím namlátit a být lepší, než je ten jeho šílený styl.

Je vůbec možné se na Procházkův styl připravit?

Pokud bych chtěl trénovat přesně na jeho styl, musel bych si ho pozvat jako parťáka do Polska. To není možné, takže budu muset hledat někoho, kdo zápasí podobně. Pro případ, že bychom se v budoucnosti potkali, tak už mám v hlavě dva nebo tři sparingpartnery, kteří bojují podobně.

Pokud Teixeiru porazíte, bude příští na řadě Procházka?

Já si soupeře nevybírám. Pokud porazím Teixeiru, a věřím, že ho v říjnu porazím, tak budu zápasit s tím, koho mi UFC dá. Ať už mi dají Rakiče nebo Juru. Nevybírám si, já jen čekám na smlouvu, podepíšu a můžeme bojovat.

Související obsah

BONUS: Jan Blachowicz se narodil 24. února 1983 v Těšíně blízko hranic Polska a České republiky. Není tedy divu, že během svého mladí řadu slov pochytil a některé si pamatuje dodnes. Podívejte se:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události