Tenis

Další tenisový comeback. Bývalá světová jednička Clijstersová se vrací na kurty

Další tenisový comeback. Bývalá světová jednička Clijstersová se vrací na kurty

Bývalá světová jednička a vítězka čtyř grandslamů Kim Clijstersová se vrací do tenisového života. Osmatřicetiletá tenistka a trojnásobná matka se na kurty vrátila v minulém roce po osmi letech, ale stihla jen osm zápasů. Belgičanka si zahraje na turnaji v Chicagu.

Další návrat hlásí Kim Clijstersová, která si zahraje turnaj pětistovky v Chicagu. Od organizátorů dostala divokou kartu a po roční odmlce si opět zahraje na tenisovém kurtu. Turnaj v americkém městě se koná od 27. září a končí 3. října. 

Clijstersová naposledy hrála před rokem na US Open, ale vypadla hned v prvním kole s Ruskou Alexandrovovou ve třech setech. Trojnásobná matka podstoupila operaci kolena a prala se také s nákazou koronaviru. Vrátit se měla již na turnajích v Charlestonu a Miami. 

Související obsah

"Díky za divokou kartu. Těším se, až poprvé navštívím Chicago a vrátím se znovu na Tour. Brzy se uvidíme," pronesla Clijstersová na svém twitteru. Na turnaji by měla figurovat i Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová či Marie Bouzková.

Rodačka z belgického Bilzenu třikrát ovládla US Open a jednou vyhrála i Australian Open. Finále hrála na French Open, ve Wimbledonu zůstala dvakrát před branami finálového utkání. Světovou jedničkou byla v singlovém i deblovém žebříčku. 

O první grandslam může na letošním US Open zabojovat osmnáctiletá Raducanuová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.