Sparta v Plzni opět nevyhrála, šlágr pro Viktorku. Liberecké trápení trvá

Jhon Mosquera se raduje ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia

Sobota nabídla sedmé kolo české Fortuna ligy, které odstartovalo již v 16:00. Šlágrem byl ovšem duel mezi Viktorií Plzeň a Spartou, které nakonec zvládli domácí a vedou ligu. Baník vyhrál v Teplicích a Liberec nevyhrál ani na sedmý pokus.

Šlágr kola začal v západních Čechách v 19:00 a domácí Viktoria byla hned od první minuty aktivnějším celkem. Do vedení se Plzeň dostala před dvacátou minutou, kdy se trefil Jean-David Beauguel kopem přes hlavu. Velký tlak ale pokračoval a po půlhodině Sparta inkasovala podruhé. Po kličce se trefil Mosquera.

Nakonec z toho Sparta ovšem vybruslila ještě dobře, po poločase byl stav 2:1. Ve vápně se totiž trefil Moberg Karlsson. Na startu druhého poločasu uklidnil domácí publikum Jan Sýkora, který se parádně trefil zpoza vápna. Spartě se ještě povedlo snížit, ale vyrovnat již ne. Z dorážky se trefil Václav Drchal.

Poslední Liberec vedl s Pardubicemi již 2:0, ale své vedení trestuhodně neudržel a získal pouze bod. Baník Ostrava otočil stav duelu v Teplicích a má taktéž další tři body. Ve Zlíně pak vyhrála pražská Bohemka.