Fotbal

Další průšvih Sparty. Fanoušci rasisticky uráželi plzeňské hráče tmavé pleti

Další průšvih Sparty. Fanoušci rasisticky uráželi plzeňské hráče tmavé pleti
Fanoušci Sparty Zdroj: Profimedia

Tvrdé tresty, zavření stadionu ani zákaz chození na zápasy milovaného klubu neodpudil fanoušky fotbalové Sparty od rasistických pokřiků. Obětmi jsou hráči tmavé pleti Jhon Mosquera a Jean-David Beauguel z Plzně.

Hlavní rozhodčí šlágru sedmého kola Fortuna ligy Ondřej Berka dokonce na startu druhého poločasu na pár chvilek přerušil zápas a komunikoval s pořadatelskou službou či lavičkou hostujícího celku. Opičí skřeky z kotle byly slyšet po celou dobu utkání. 

Do kritiky se pustili dokonce vlastní fanoušci Sparty, jenž nadávají na kotelníky letenského klubu. Například v pětasedmdesáté minutě jdou velice výrazně slyšet skřeky připomínající opice v době, kdy u sektoru fanoušků Sparty probíhal Jhon Mosquera. 

Související obsah

Jean-David Beauguel výrazně bojuje proti rasismu na českých stadionech, ale v poslední době se zdá, že tento boj vzdal. Sám navíc řekl, že z tohoto důvodu nechce v českém prostředí nadále nastupovat. Výrazně se do vlastních řad trefují jiní fanoušci Sparty. Za rasismus pyká Sparta již v prvním domácím kole Evropské ligy. 


Policie mimo jiné hledá i fanoušky Slavie, kteří uráželi Kamaru z Rangers:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události