MMA

V UFC to byl McGregor, OKTAGON má Bukiho! Slovák napodobil svého přemožitele

V UFC to byl McGregor, OKTAGON má Bukiho! Slovák napodobil svého přemožitele
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia, OKTAGON MMA

Historii UFC navždy přepsal Conor McGregor, který se před pěti lety stal prvním šampionem ve dvou váhových kategorií. Nyní se obdobného milníku dočkala i česko-slovenská MMA organizace OKTAGON. Ivan Buchinger totiž porazil Vojto Barboríka a k pásu lehké váhy přidal i titul pérové váhy.

Být šampion je cíl každého zápasníka, ale aby jeden král vládl ve dvou váhovkách, se vidí jen zřídka. Přesně to se nyní povedlo Ivanu Bichingerovi (38-7) jednomu z průkopníků MMA na Slovensku.

V lednu si připnul pás kategorie do 70 kg a nyní získal titul i v té lehčí do 66 kg. Na galavečeru Oktagon 27 změřil síly s Vojto Barboríkem (13-2). A jak už to tak bývá, střetnutí dvou elitních zemařů nabídlo napínavé, dechberoucí momenty v postoji. V prvním kole to vypadalo, že zápas nebude mít dlouhého trvání, ale Barborík tlak přečkal, ukázal srdce a díky jeho železné bradě se duel, o kterém se mluví jako o nejlepším zápase v historii organizace, protáhl na všech pět vypsaných kol. Po 25 minutách boje byla zaslouženě zvednuta ruka Ivana Buchingera, který rozhodčího přesvědčil silným závěrem.

Související obsah

Buchinger na česko-slovenské scéně nyní kraluje stejným váhovkám, jaké si v UFC podmanil Conor McGregor. Ten vybojoval prvně pás pérové váhy knokautováním Josého Alda a o rok později ukončil Eddieho Alvareze v lehké váze. Od té doby se dvojnásobnými šampiony stal také Daniel Cormier, Henry Cejudo a Amanda Nunesová.

To však není jediné, co spojuje irsko-slovenskou dvojici. V roce 2012 na galavečeru Cage Warriors 57 sdíleli klec, tehdy irský ranař ukončil Buchingera v prvním kole, získal pás lehké váhy, stal se dvojnásobným šampionem a tři měsíce na to zamířil do UFC.

Buchinger nyní míří ještě výše. V pozápasových rozhovorech naznačil, že by rád zkusil zamířit i sedm kilo výše do velterové váhy, kde drží titul David Kozma.

Poslechněte si, jak Ivan Buchinger vzpomíná na zápas s nejslavnějším zápasníkem v dějinách MMA:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události