Barborík má za sebou debut plný krve! Soupeře donutil odklepat

Jeden z největších slovenských MMA talentů má za sebou vysněný debut v KSW. A Vojto Barborík se v polské organizaci zapsal na jedničku. Soupeře na galavečeru KSW 60 uškrtil ve druhém kole.

Barborík (13-1) neměl šanci využít svou výškovou převahu. Netrvalo dlouho a střetnutí černého a hnědého pásu v brazilském jiu-jitsu se přesunulo na zem, kde oba zápasníci předvedli divoké střídání pozic. Barboríkovi se podařilo soupeře otevřít a do svých rohů oba odcházeli celí od krve.Vyčerpávající boj o pozici na zemi pokračoval i ve druhém kole. Barborík nakonec potvrdil své kvality a instinkt lovce. Když vycítil, že soupeřova síla upadá, nasadil a utáhl škrcení rear naked choke. Do bilance si tak přidazl již 12. vítězství na submisi.
 

"Toto byl vždy můj sen. Makal jsem pro něj 20 let,“"radoval se Barborík po emotivním vítězství na KSW 60. 
 

KSW debutu předcházela dlouhá cesta. Původně měl Barborík bojovat už v březnu 2020, a to se současným šampionem Danielem Torresem. Následně udeřila koronavirová pandemie a premiéra rodáka z Nitry se odložila.

Související obsah

Nyní se Barborík dočkal a parádním výkonem se přiblížil k pásu šampiona. Jeho sportovní agent před zápasem prozradil, že titulová šance je klidně jen dva zápasy daleko.
 

Galavečer KSW 60 můžete sledovat ze záznamu na portálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.