Atlético uteklo hrobníkovi z lopaty, rozhodlo v deváté minutě nastavení

V základní sestavě se staronovou posilou Griezmannem vstoupilo Atlético do čtvrtého kola La Ligy. Nakonec z toho byla vydřená výhra na hřišti Espanyolu. Vyhrála i Valencia či Real Sociedad.

Domácí barcelonský Espanyol začal velice aktivně a Jan Oblak musel řešit několik střeleckých pokusů a velkých šancí. Na hlavičku Raúla De Tomáse ale již nedosáhl a Altético poněkud překvapivě prohrávalo. Vyrovnat se povedlo Lemarovi, ale sudí odpískali neuvěřitelně těsný ofsajd.

Nakonec se ale přeci jen španělský mistr radoval. V 79. minutě si pohrál s obranou Yannick Carrasco, jenž se trefil ve vápně ke vzdálenější tyčce. Rozhodující gól padl až v deváté minutě desetiminutového nastavení, kde se trefil Thomas Lemar. Brankář López trestuhodně jeho střelu nedokázal vyrazit.

​Velice dobré výkony předvádí také Valencia, které se povedlo vyhrát na půdě Osasuny jasně 4:1. Netopýři přidali třetí výhru v lize a jsou dočasně na prvním místě. Venkovní výhru zapsal také Real Sociedad, jehož výhru řídil španělský reprezentant Oyarzabal.

Real Madrid – Celta Vigo 5:2
24. Benzema, 46. Benzema, 56. Vinícius, 73. Camavinga, 88. Benzema (pen.) – 5. Mina, 32. Cervi

Senzace v Lize mistrů se nekoná! Opava v kvalifikaci prohrála s Prometey o 22 bodů

Český basketbal si bude muset na dva zástupce v Lize mistrů počkat. Opava v semifinále kvalifikace Ligy mistrů nestačila na ukrajinský celek SC Prometey 78:100 (13:33, 29:24, 20:24, 19:16). Jediným českým zástupcem v LM tak zůstává celek z Nymburku.