Real řádil! Camavinga při debutu skóroval, Benzema dal hattrick

Real Madrid se dostal vysokým vítězstvím na první místo španělské LaLigy. Utkání se přitom nevyvíjelo vůbec dobře, Celta Vigo na Santiago Bernabeu dvakrát vedla, ale Real Madrid má Karima Benzemu, jenž dal hattrick. Jednou se prosadil i mladičký Eduardo Camavinga.

Celta Vigo, která je často považována jako kat favoritů, začala na pažitu Realu Madrid bravurně. Už v páté minutě se po chybě obrany prosadil Santiago Mina. Brzy ale srovnal Karim Benzema, jenž dostal přihrávku na penaltu a z první propálil bezmocného brankáře Celty Vigo. Do poločasu ale navrátil vedení svému celku Franco Cervi.

Hned v první minutě druhého poločasu si naskočil na centrovaný míč Karim Benzema a hlavičkou srovnal stav utkání. O deset minut později fenomenální Francouz poslal Viníciuse do úniku, ten zachoval klidnou hlavu a podél brankáře poslal Bílý balet poprvé v utkání do vedení.

Po sedmdesáti minutách krásně prošel do vápna Luka Modrič, jenž se chtěl prosadit šajtlí. Brankář Dituro ale jeho pokus vyrazil a Eduardo Camavinga se hlavičkou prosadil a dal po šesti minutách na hřišti premiérový gól ve slavném dresu. Na konečných 5:2 upravil Karim Benzema z penaltového puntíku.

Real Madrid - Celta Vigo 5:2
24. Benzema, 46. Benzema, 56. Vinícius, 73. Camavinga, 88. Benzema (pen.) – 5. Mina, 32. Cervi

Senzace v Lize mistrů se nekoná! Opava v kvalifikaci prohrála s Prometey o 22 bodů

Český basketbal si bude muset na dva zástupce v Lize mistrů počkat. Opava v semifinále kvalifikace Ligy mistrů nestačila na ukrajinský celek SC Prometey 78:100 (13:33, 29:24, 20:24, 19:16). Jediným českým zástupcem v LM tak zůstává celek z Nymburku.