Djokovič na čtvrtý grandslam v roce nedosáhl. S Medveděvem neuhrál ani set

Pouhý jeden zápas chyběl srbskému tenistovi Novaku Djokovičovi k tomu, aby během jednoho roku dokázal ovládnout všechny turnaje velké čtyřky. Jenže ve finále US Open nestačil na Daniila Medveděva, se kterým prohrál ve třech setech.

Moskevský rodák byl naprosto perfektní na servisu. V prvním setu navíc využil nervozity svého srbského soka, hned v úvodním gemu mu podání sebral a dokráčel si k vítězství 6:4.

Ve druhém setu už světová dvojka tak jistá na podání nebyla a Djokovič si vypracoval hned pět brejkbolů. Jenže Medveděv to zvládl, všechny odvrátil a jelikož v následující hře opět sebral světové jedničce servis, získal druhý set, opět 6:4. Rodák z Bělehradu si tak určitě vzpomněl na finále French Open, kde prohrával s Tsitsipasem také 0:2 na sety, ale zápas dokázal otočit.

Jenže Medveděv hrál ve finále US Open naprosto parádně a v poslední sadě se dostal do vedení 4:0. Djokovič se sice zlepšil, snížil v dalším průběhu na 4:5, ale to bylo vše. Následně už Medveděv zápas dopodával a po vítězství 6:4, 6:4 a 6:4 mohl poprvé nad hlavu pozvednout grandslamovou trofej. Naopak Djokovičovi znemožnil získat kalendářní Grand Slam, tedy vyhrát všechny čtyři největší turnaje během jednoho roku.

"Omlouvám se Novakovi. Všichni víme, oč tu dnes běželo. Ještě jsem to nikomu neřekl, ale teď to povím - v mých očích jsi nejlepší hráč historie," poklonil se po zápase Medveděv Djokovičovi.

Medveděv díky výhře konečně prolomil grandslamové finálové prokletí, uspěl na třetí pokus. Stal se navíc prvním ruským vítězem grandslamu od Australian Open 2005, kdy zvítězil Marat Safin. Tentýž hráč také jako poslední Rus ovládl US Open. To je ale hodně vousatá historie, jelikož se tak stalo už v roce 2000.