Tenis

Emotivní Djokovič! Při finále US Open ho rozplakali fanoušci

Emotivní Djokovič! Při finále US Open ho rozplakali fanoušci
Novak Djokovič po prohraném finále US Open Zdroj: Profimedia

Byl blízko obrovskému úspěchu. Pouhá jediná výhra dělila Novaka Djokoviče od historického zápisu. Mohl se stát prvním tenistou od roku 1969, který během jednoho roku vyhraje všechny čtyři grandslamy. Jenže ve finále byl nad jeho síly Daniil Medveděv. A bělehradský rodák se neubránil slzám.

Nebyly to však pouze slzy z porážky, která ho připravila o historický úspěch, ale byly to také slzy dojetí, ke kterým ho dohnali fanoušci už v poslední výměně zápasu. Ačkoliv v průběhu turnaje na něj diváci převážně bučeli, ve finále ho zavalili obrovskou podporou.

"Část mě je velmi smutná. Takovou porážku je těžké spolknout kvůli tomu, co všechno bylo ve hře. Na druhou stranu jsem cítil něco, co jsem tady v New Yorku ještě nikdy nezažil. Publikum mě velmi příjemně překvapilo," nechal se slyšet vítěz dvaceti grandslamových turnajů.

"Ta obrovská podpora, energie a láska, které ke mně proudily od fanoušků, je něco, co si budu navždy pamatovat," říkala stále dojatá světová jednička na pozápasové tiskové konferenci.

Související obsah

"Bylo to stejně silné jako vyhrát grandslam. Tak jsem se doopravdy cítil. Dotklo se to mého srdce. Samozřejmě chcete vyhrávat, jste profesionální sportovec, ale tohle jsou momenty, kterých si ceníte," pokračoval Djokovič.

34letý Srb nicméně padl s Medveděvem třikrát 4:6 a se svým výkonem rozhodně nebyl spokojený. "Cítil jsem se pomalý. Zlomový moment byl na začátku druhého setu, tam byly nějaké brejkboly. Kdo ví, kdyby se mi povedly jeden dva údery, jestli by se zápas nezměnil. Ale on byl jednoznačně lepší hráč a výhru si zasloužil. O tom není vůbec pochyb," chválil Djokovič svého soka.

A v superlativech směrem k ruskému soupeři pokračoval. "Hrál na nejvyšší úrovni svých schopností. Takticky věděl přesně, co má dělat a dařilo se mu to naplňovat," řekl. "Na druhou stranu, já jsem hrál pod svoje možnosti. Nešly mi nohy, dělal jsem spoustu nevynucených chyb a podání mi nefungovalo," byl smutný.

Djokovičovi je jasné, že jeho éra pomalu končí, mladé pušky v podobě Thiema, Zvereva nebo Medveděva se neustále zlepšují a budou na něj tlačit stále víc. "Už to začalo loni, kdy tady vyhrál Dominic Thiem. Daniil Medveděv bude brzo světovou jedničkou. To je normální. Výměna na předních příčkách je nevyhnutelná. Ale my staří chlapi tu pořád jsme. Pořád se snažím vyhrávat další grandslamy a reprezentovat svoji zemi. Tahle nová generace není nic nového, jsou to už etablovaní hráči. A musím říct, že tenis bude v dobrých rukou, jsou to všechno fajn kluci," dodal na závěr.

Ve finále US Open nestačil Novak Djokovič na Daniila Medveděva:

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události