Hokej

Bývalý hokejista a trenér Ladislav Lubina zemřel, bojoval se zákeřnou rakovinou

Velice smutná zpráva zasáhla českou hokejovou veřejnost. Ve věku 54 let totiž zemřel bývalý hokejista a trenér Ladislav Lubina. Muž, který byl významně spřažený s pardubickým hokejem, bojoval s rakovinou mozku. Informaci potvrdil pro TN.cz tiskový mluvčí Dynama Lukáš Zitka.

Ladislav Lubina naposledy vedl jako trenér prostějovské Jestřáby, minulý rok musel ale kvůli zdravotním problémům ve funkci skončit. Následně rok zápolil se zákeřnou rakovinou mozku, které ale bohužel ve věku 54 let podlehl.

Bývalý hokejista byl významně spjatý s pardubickým hokejem, jako hráč slavil československý titul v sezoně 1988/89, následně přidal i dvě druhá místa s Dynamem v české extralize. Úspěšný byl i v české reprezentaci, kde získal bronz na olympijských hrách v Albertville. Navrch přidal tři třetí místa z MS.

Po konci hokejové kariéry se vrhnul na trénování a s Pardubicemi slavil jako asistent kouče titul v ročníku 2011/2012.


Jeho život však doprovázel také jeden mimořádný skandál. V roce 2008 totiž zavinil nehodu, při které zemřel otec bývalého fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina navíc od nehody utekl a následně dostal od hradeckého okresního soudu dva roky podmíněně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události