Motorsport

Parádní zpráva! Filip Salač od příští sezony bude jezdit Moto2

Skvělá zpráva dorazila pro všechny motoristické fanoušky a fanoušky Filipa Salače. Český nadějný jezdec bude od nové sezony jezdit v kategorii Moto2 za tým Gresini Racing. Smlouvu podepsal zatím na jeden rok.

"Nebyla to jednoduchá věc, ale Filip má výhodu, že je rychlý jezdec, takže po něm poptávka byla. Všichni v padocku vidí, že už nám Filip také vyrostl a už je také těžší. Bylo jasné, že bude potřebovat větší motorku, takže se předpokládalo, že do Moto2 přestoupí," prozradil prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

"Vždycky jsme chtěli, aby šel Filip do nějakého kvalitního týmu Moto2. Chtěli jsme tým, který má návaznost na MotoGP. Ve hře bylo několik týmů. Původně to byl jiný tým, kterému ale odešli nějací sponzoři. Pak jsme byli v kontaktu s Gresini Racing, se kterým to nakonec klaplo a je tam dohoda, že se v budoucnu Filip může posunout právě do MotoGP," poodhalil jednání Šťovíček.

"Smlouva je zatím na jeden rok a jsou tam nějaké opce. Tým má ale v úmyslu udělat z toho víceletý kontrakt a s Filipem spolupracovat i v budoucnu," pokračoval s detaily prezident Autoklubu ČR.

Související obsah

​Podle jeho slov si s kategorií Moto2 poradí. "Nebude to pro něj jednoduché, bude si muset zvyknout, ale Filipovi to na větších motorkách jde. Moto3 už přerostl, ale nějaké výsledky by ještě udělal. Je to ale logický krok a musí se ještě posunout nahoru."

"Snad mi to bude vyhovovat. Jak jsem velký, tak se mi na tom líp hýbe a nebolí mě celé tělo. Na Moto3 jsem byl hodně zkroucený. Snad mi to sedne," doufá aktuálně nejlepší český jezdec.

Samotný Salač je nadšený, že příští rok bude o kategorii výš. "Mám z toho ohromnou radost. Celou letošní sezonu jsme se snažili sehnat místo o třídu výš. Jsem opravdu rád, že se to povedlo," usmívá se Salač.

Související obsah

"Gresini Team má obrovské zkušenosti a mají několik titulů mistrů světa. V MotoGP mají tým společně s Aprilií. Myslím, že budu mít konkurenceschopnou motorku," zamýšlí se Salač.

Právě nový tým českého závodníka kompletně mění složení jezdců. Jeho stájovým kolegou bude Alessandro Zaccone, který je v současné době lídrem kategorie MotoE.

A s čím půjde Salač do další sezony? "Bude to těžké, vůbec nevím, jaké si mám dát cíle. Bude to pro mě všechno nové. Kdybych dojížděl na bodech, bylo by to skvělé a kdyby klapla občas desítka, bylo by to super," zasnil se 19letý jezdec.

Filip Salač při posledním závodu spadl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10