Češi hráli proti deseti: Slavia vyhrála v závěru, Jablonec spasila penalta

Zdroj: profimedia.cz

Slavia Praha v úvodním utkání skupinové fáze Evropské konferenční ligy získala tři body. V deseti hrající Union Berlín dokázala v závěru přestřílet a v Edenu uhrála výsledek 3:1. A v EKL se představil také Jablonec, Severočeši díky proměněné penaltě porazili rumunskou Kluž 1:0.

Po několika úvodních šancích slávistické fanoušky rozhicoval Alexander Bah, který s tečí poslal míč do sítě v 18. minutě. Slavistické hře pomohl Paul Jeackel, který v první půli nasbíral dvě žluté. Druhou dostal za sestřelení Lingra a ve 40. minutě zamířil do sprch.

Ve druhém poločase ale Union zabral a i v oslabení dokázal Slavii potrápit. Před Mandousovou brankou si vytvořil hned několik nebezpečných šancí. Hosté se dokonce radovali v 59. minutě, ale rozhodčí po konzultaci s videoasistentem odpískali ofsajd.

Vyrovnání však přeci jen přišlo. V 70. minutě Becker z pravého křídla vyslal přesný centr na Kevina Behrense, který bezchybnou střelou poslal míč za záda Mandouse. Už to vypadalo na remízu, ale sešívané v závěru spasil střídající Kuchta a Schranz.

​Prvně jmenovaný si v 84. minutě naběhl do vápna, kde ho našla přihrávka do běhu. Tváří v tvář Luthemu se nemýlil a zvýšil dal na 2:1. Oslavy sotva skončily a už propukly znovu. O čtyři minuty později výhru pojistil Ivan Schranz, kterému střelu připravil Krmenčík. Slavia Praha si tak v úvodním skupinovém zápase Konferenční ligy připsala 3 body. Na konci záři ji čeká nizozemský Feyenoord.

Krátce po prvním českém zástupci na hřiště vyběhli také hráči Jablonce, kteří hostili celek CFR Kluž z Rumunska. První poločas proběhl bez branek, po přestávce se na domácí usmálo fotbalové štěstí. Mario Camora zahrál ve vápně rukou, následně od rozhodčího viděl červenou kartu a byla nařízena penalta. Pokutového kopu se zhostil Václav Pilař a nemýlil se.

A před Evropskou ligou a Evropskou konferenční ligou odstartovala také Liga mistrů. Podívejte se na rekapitulaci prvních zápasů: