Hokej

Ani devět milionů mu nestačí. Ruská hvězda se stále hádá o novou smlouvu

Ani devět milionů mu nestačí. Ruská hvězda se stále hádá o novou smlouvu

Ruský hokejista Kirill Kaprizov skočil do NHL jako uragán a hned se stal vycházející hvězdou nejlepší zámořské ligy. Nicméně nyní se vytrvale hádá s vedením týmu Minnesota Wild a je možné, že nestihne start sezony.

Důvodem jeho sporu je jednání o nové smlouvě. 24letému křídlu skončil nováčkovský kontrakt a vzhledem k tomu, že v uplynulé sezoně zapsal v 62 zápasech 54 bodů, touží Kaprizov po hodně bohaté sumičce.

Vedení Minnesoty mu podle zámořských zdrojů mělo nabídnout smlouvu s ročním příjmem 9 milionů dolarů (cca 195 milionů korun), čímž by se ruský hokejista stal nejlépe placeným hráčem v týmu a jedním z nejlépe placených křídel v NHL. Jenže ani tato částka Kirilla Kaprizova neuspokojila.

Ruský hokejista, který přišel v minulé sezoně z CSKA Moskva, by se tak teoreticky mohl vrátit do KHL. V NHL totiž jako omezený volný hráč může jednat pouze s vedením Wild.

Související obsah

Tím, jak se jednání protahují, je nyní už jasné, že Kaprizov nestihne start přípravného kempu. I kdyby teď o víkendu kontrakt nakonec podepsal, bude muset minimálně sedm dní strávit v izolaci a také je potřeba, aby si vyřídil pracovní víza.


Hokejový svět nedávno opustil bývalý skvělý hokejista a trenér Ladislav Lubina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události