Hokej

Jágr je po gólu v laufu, velký respekt k jeho výkonu, chválil legendu Strnad

Jaromír Jágr se poprvé v letošní sezoně gólově prosadil. Jeho vyrovnávací branka na 1:1 ale na body nestačila, a tak je Kladno stále beznadějně poslední. Ve svých 49 letech stále dokazuje, že hokeji na té nejvyšší úrovni stále stačí. Po zápase ho chválil i útočník Jakub Strnad, který přišel z Mladé Boleslavi. "Je to neskutečné. Chtěl bych vidět sám sebe v jeho věku. Velký respekt, že se dokáže vybičovat k takovému výkonu," pěl na legendu ódy.

Kladno se v loňské sezoně po roce opět vrátilo do nejvyšší české hokejové soutěže. Jaromír Jágr přivedl do klubu hned několik zámořských posil s jasným cílem, aby pomohly klubu se v extralize udržet. Začátek ročníku ale nezastihl středočeský tým v ideální formě, když úvodní tři zápasy prohrál. Do utkání proti Liberci pak poprvé nastoupil také navrátilec Jakub Strnad, který minulý ročník odehrál v Mladé Boleslavi.

"Viděl jsem tam trochu skleslé obličeje, ale v zápase jsme se do toho dostali," hodnotil Strnad po zápase, ve kterém bylo Kladno favorizovanému Liberci více než vyrovnaným soupeřem. Loňský finalista ale utkání ve třetí třetině zlomil na svoji stranu. "Je to sice hezké, že jsme předváděli pěkný hokej, ale za to nám nikdo body nedá."

Související obsah

Ani ve čtvrtém zápase tak Kladno nebodovalo, což není jistě příjemná situace. "Nesmíme do toho zabřednout. Je potřeba se od tohoto zápasu odrazit, že dokážeme hrát s každým," hledal Strnad pozitiva na pátečním zápase.

Velkým okamžikem zápasu byla trefa Jaromíra Jágra, jehož herní pohodu Kladno velmi potřebuje. "Dostal to do své pozice, ze které dal několik set gólů. Střely z předbrankového prostoru jsou jeho parketa. Byla to klasická jeho akce. Teď když dal gól, tak je v laufu. Je to na jeho hře znát," okomentoval Strnad po zápase branku hokejové legendy. 

Související obsah

A co říká na Jágrovu hokejovou dlouhověkost? "Je to neskutečné. Chtěl bych vidět sám sebe v jeho věku. Velký respekt, že se dokáže vybičovat k takovému výkonu," vyjádřil Strnad po zápase uznání slavné 68.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události