Liberec využil vyloučení a konečně vyhrál. Plzeň otočila zápas

Plzeň se raduje z gólu Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Liberce konečně vyhráli. V poslední desetiminutovce otočili zápas proti Mladé Boleslavi, i díky tomu, že hosté dohrávali v deseti po vyloučení Skaláka. Přesilovku dokázali využít i hráči Slovácka, kteří jasně přehráli Zlín 3:0. Plzni se podařilo otočit utkání proti Českým Budějovicím.

Dva body v sedmi zápasech  - taková byla tristní bilance Slovanu Liberec v nejvyšší české fotbalové soutěži před sobotním zápasem s Mladou Boleslaví. Tým z města Škodovek mohl jít do vedení už ve 20. minutě, když se do šance po přihrávce Marka Matějovského dostal Milan Škoda, ale trefil pouze skluzujícího Chaluše.

Skórovat se hostům podařilo o devět minut později. David Jurásek odcentroval na zadní tyč, kde našel přesně hlavu Davida Douděry, který poslal Boleslav do zaslouženého vedení. Zdvojnásobit náskok mohl o pár minut později Matějovský, ale jeho pohledný lob skončil jen těsně vedle branky, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Boleslav.

Ve druhé půli se žádnému z týmů nedařilo se dostat do šance. Klíčový moment zápasu přišel v 80. minutě utkání. Jiří Skalák fauloval ve vápně Mikulu a dostal za to žlutou kartu. Jelikož to byla jeho druhá, byl vyloučen. Navíc Liberec dostal možnost zahrávat pokutový kop, který proměnil Jusúf Hilál. Nabídnutou přesilovkou svěřenci trenéra Kozla nepohrdli, když se dostali dokonce do vedení. Jusúf přiťukl míč za vápno Tuptovi, a ten tvrdou ranou rozradostnil fanoušky domácích. Slovan Liberec tak poprvé v sezoně zvítězil.

Slovácko s přehledem vyhrálo

Fotbalisté Slovácka v minulém kole prohráli s pražskou Slavií. Chuť se jim podařilo spravit v utkání proti Zlínu. Ten mohl jít sice do vedení v 16. minutě, ale Poznar nezakončil hlavou dostatečně důrazně. Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel ve 24. minutě. Procházka zasáhl kopačkou do břicha Sadílka a rozhodčí jej poslal pod sprchy.

Nabídnutou přesilovku dokázalo Slovácko bezezbytku využít ve druhém poločase. Nejdříve se prosadil Havlík po přesné ráně k levé tyči, následně Hofmann přesně zakončil hlavou a na konečných 3:0 upravil Holzer. Díky výhře se tak svěřenci trenéra Svědíka dotáhli na čtvrtý Baník Ostrava.

Plzeň byla horší, přesto vyhrála

Viktoria Plzeň se v utkání proti Českým Budějovicím dlouho trápila. Jihočeši byli v prvním poločase lepším týmem, ale nedokázali proměňovat šance. Hora Čavoš ani Bassey však své příležitosti nevyužili. I přesto se ale dokázali hosté dostat do vedení.

Bassey si naběhl do vápna na centr z pravé strany a parádním volejem nedal Staňkovi šanci. Na Plzeň tak čekal velmi těžký úkol, protože do této chvíle byla horším týmem. I přes to se svěřencům trenéra Bílka podařilo vyrovnat. Chorý hlavou sklepl míč na Řezníka, který se ve vápně prosmýkl a se štěstím na zadní tyč prostřelil Vorla.

A o deset minut později bylo v Doosan Aréně ještě veseleji. Jan Sýkora odcentroval z pravé strany a našel přesně hlavu Lukáše Hejdy, který poslal Viktorii do vedení. V závěru měly Budějovice dvě velké šance na vyrovnání, ale Plzeň skvělými zákroky podržel brankář Staněk.

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.