šipky

Anglická kráska opět přepisovala historii, prohrála až ve finále s Van Gerwenem

Anglická kráska opět přepisovala historii, prohrála až ve finále s Van Gerwenem
Zdroj: Profimedia

Fantastický turnaj má za sebou anglická šipkařka Fallon Sherrocková. 27letá hráčka totiž na turnaji PDC v Dánsku došla až do finále, kde prohrála s bývalou světovou jedničkou Michaelem van Gerwenem.

Sherrocková tak opět přepisovala historii, když se jako první žena dokázala dostat do televizního finále turnaje PDC. Na Nordic Darts Masters hrála parádní šipky a dokázala vyřadit taková jména, jako je Belgičan a světová pětka Dimitri van den Bergh, nad kterým už prohrávala 1:7, nakonec ale vyhrála 11:10.


V turnaji přešla i přes světovou jedničku Gerwyna Pricea, Velšan však ze zápasu odstoupil.


Nakonec se tak anglická šipkařka dostala až do finále, kde proháněla slavného Michaela van Gerwena. Nizozemský hráč měl s Fallon Sherrockovou velké problémy a v zápase prohrával 3:6 na legy. Do utkání se ale dokázal zase dostat a nakonec vyhrál 11:7. Van Gerwen tak zároveň získal titul po na jeho poměry dlouhých 10 měsících. Následně 32letý šipkař nezapomněl ocenit svou soupeřku.

Související obsah

"Fallon odehrála fenomenální turnaj. Myslím, že ve finále hrála jeden z nejlepších zápasů svého života," prohlásil Michael van Gerwen.

Nadšená byla i Sherrocková, která si opět dokázala, že dokáže porážet i ty nejlepší mužské šipkaře světa. Za sebou už má také rekord z minulého roku, kdy jako první žena vyhrála první kolo na mistrovství světa PDC. Následně vypadla dokonce až ve třetím kole.


Vítězem World Cup of Darts se stalo Skotsko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.