Fotbal

Pod Koemanem se houpe židle! Barcelona už hledá náhradu

Začátek sezony se Barceloně vůbec nepovedl. Éra po Messim neprobíhá tak, jak si vedení katalánského klubu představovalo a už si našlo obětního beránka. Je jím trenér Ronald Koeman, za kterého už hledají náhradu.

Pro vedení Barcelony byla zřejmě poslední kapkou pondělní ztráta s Granadou, kdy katalánský klub pouze remizoval a vyrovnat se mu podařilo až v závěru zápasu. Ze čtyř odehraných zápasů má pouze osm bodů a patří mu až sedmá příčka ve španělské lize. 

Je pravděpodobné, že čtvrteční zápas proti Cádizu ještě Koeman odtrénuje, protože za něj nemá vedení Barcelony ještě vyhlédnutou náhradu. Podle webu ESPN je ale hledání nového trenéra v plném proudu. 

Jediné, co zatím drží Koemana na trenérské židli, je skutečnost, že Joan Laporta nechce dočasnou náhradu, která by Barcelonu trénovala třeba jen na pár zápasů nebo do konce sezony. Tudíž nepřipadá v úvahu, aby jej zastoupil třeba asistent nebo někdo jiný z klubu. 

Související obsah

Jordi Cruyff, který se vrátil do Barcelony toto léto jako poradce, by rád přivedl buď Roberta Martineza, který aktuálně trénuje reprezentaci Belgie, nebo legendárního záložníka Xaviho, jenž nyní vede katarský tým Al-Sadd. Podle ESPN by trenérem měl být ideálně někdo, kdo svoji kariéru spojil v minulosti právě s Barcelonou. 

Koemanova Barcelona už není taková, na jakou byli fanoušci v posledních letech zvyklí. "Záleží na tom, jaké hráče máme k dispozici. Nemůžeme hráti tiki-taku, když na ni nemáme hráče. Dnešní Barcelona není taková, jaká byla před osmi lety," řekl po utkání s Granadou Koeman. 

Nizozemský kouč převzal Barcelonu loni v srpnu, když podepsal smlouvu na dva roky. Nyní to vypadá, že se jejího konce nedočká. 

Podívejte se na sestřih zápasu Barcelony proti Granadě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události