To byla bitva! Souboj českých tenistek ovládla po třech hodinách Martincová

Los prvního kola pětistovkového turnaje v Ostravě byl k českým hráčkám krutý. Svedl dohromady hned dvě ze tří Češek, které se podniku účastní. Jednalo se opravdu o velmi dramatický souboj, když se o vítězce rozhodlo po více než třech hodinách. Šťastnější nakonec byla Martincová, a to přes to, že v rozhodujícím tiebreaku prohrávala 0:5. Pro Kateřinu Siniakovou tak turnaj končí.

Lépe do zápasu vstoupila Kateřina Siniaková, která soupeřce hned na úvod zápasu sebrala podání. Vzápětí o výhodu brejku ale přišla, a tak obě hráčky pokračovaly za vyrovnaného stavu. Vzít soupeřce servis se Siniakové podařilo opět v sedmém gamu, a následně měla dokonce možnost první sadu dopodávat.

Klíčový moment v setu ale nezvládla a bylo opět srovnáno. To ji však nemuselo mrzet, protože úvodní set nakonec získala v poměru 7:5. Martincové nepomohla ani 90% úspěšnost prvního podání, když jich z 54 trefila 49.

Druhý set byl jako na houpačce. Nejdříve se Martincová dostala do vedení 2:0, to se ale Siniakové podařilo srovnat. Poté vedla starší z obou tenistek opět o dva gamy, ale i tentokrát se na ni Sinaková dotáhla. Nastolený trend však pokračoval i nadále, což znamenalo, že Martincová získala druhý set 6:4.

Třetí se začal přesně tak, jak skončil set druhý, tedy ziskem dvou gamů v řadě jedné z tenistek. Jelikož byla v tomto na řadě Kateřina Siniaková, znamenalo to její vedení 2:0. Vzápětí měla Martincová velmi dobrou možnost srovnat, ale za stavu 1:2 nevyužila stav 40:0 na podání soupeřky, a tak šla olympijská vítězka ve čtyřhře do vedení 3:1.

Další tři gamy šly ale na konto Martincové. Ta měla následně i velkou šanci utéct na 5:3, ale neproměnila dva brejkboly, a tak bylo opět srovnáno. Další čtyři hry zvládly obě hráčky na podání s přehledem a o vítězce musel rozhodnout tiebreak. V něm Siniaková vedla už 5:0, ale ani tento náskok jí nestačil, protože se Martincové podařilo srovnat na 5:5.