Skvělá Martincová! Po velkém dramatu postoupila v Ostravě do čtvrtfinále

Tereza Martincová je na domácím turnaji v Ostravě ve skvělé formě. Ve druhém kole si poradila s Ruskou Pavljučenkovovou, i když si druhý set pořádně zkomplikovala, tak nakonec vyhrála 7:6 7:6.

V úvodním zápase, které trvalo více než tři hodiny, proti Kateřině Siniakové nechala Martincová všechno. Přesto jí zbylo ještě dostatek sil do druhého kola, když proti favorizované soupeřce předvedla skvělý výkon.

První sada nabídla vyrovnanou podívanou. Obě hráčky si držely podání až do stavu 3:3. Poté se Rusce podařilo vzít Martincové servis a o chvíli později měla šanci dopodávat první set. To se jí ale nepovedlo, a tak úvodní set zamířil do tiebreaku. V něm byla úspěšnější česká hráčka, která i za velké podpory publika vyhrála zkrácenou hru 7:5.

Do druhého setu vstoupila Martincová jako uragán. Zasypávala soupeřku přesnými údery a naopak Ruska začala více chybovat. Díky tomu se dostala do vedení 4:0. Za stavu 5:1 se ale zalekla snadného vítězství, a tak se Rusce podařilo srovnat na 5:5. Vzápětí dostala Martincová možnost dopodávat za stavu 6:5, ale to se nepovedlo, a tak se muselo rozhodnout opět v tiebreaku. V něm po velké bitvě proměnila druhý mečbol a vyhrála 8:6. Ve třetím kole se utká s Řekyní Sakkariovou.

V prvním kole si Martincová po tříhodinové bitvě poradila s Kateřinou Siniakovou.