NHL

Komplikace pro Penguins, Malkin nestihne sezónu. Crosby už chybí

Komplikace pro Penguins, Malkin nestihne sezónu. Crosby už chybí
Zdroj: isifa.com

NHL ještě nezačala a už tu máme první komplikace. Pittsburgh Penguins se musí minimálně na první dva měsíce obejít bez Jevgenije Malkina. Dnes to potvrdil generální manažer Ron Hextall.

Centr Tučňáků se zotavuje po zranění kolene a vypadá to, že rekonvalescence bude delší než se předpokládalo. Fanoušci Pittsburgu tak uvidí, jak si jeho mančaft povede bez dvou největších hvězd. Mimo je totiž také Sidney Crosby, který se také dává dohromady po zranění.


Malkin se zranil letos 16. března poté, co se srazil s obráncem Bruins Jarredem Tinordim. Ruský útočník se pak vrátil až na poslední čtyři utkání v play-off Pětatřicetiletý hokejista bude hrát svou 16. sezónu v NHL.


Letos mu navíc bude končit smlouva, kterou podepsal před sedmi lety na 9,5 milionu dolarů ročně. Co ovšem fanouška tohoto celku nepotěší, je to, že se zatím stále nepohla jednání ohledně prodloužení smlouvy.

Je ale jasné, že i přes pokročilý věk (35) jej budou chtít ulovit některé týmy. Malkin dokázal vstřelit v NHL 424 gólů a získat 680 asistencí. To všechno pak v 940 zápasech. Otázkou ale zůstává, jestli by se, v případě neprodloužení smlouvy, nechtěl vrátit zpátky domů. Do Ruska. 
Malkin měl v minulosti na tréninku exces. Hezky se tam porval: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události