Tenis

Vítězka US Open si zapinkala s vévodkyní Kate, pak oznámila šokující novinu

Vítězka US Open si zapinkala s vévodkyní Kate, pak oznámila šokující novinu
Zdroj: profimedia.cz

Britská vítězka US Open Emma Raducanuová se rozhodla pro radikální krok. 18letá tenistka se totiž po úspěchu na americkém granslamu rozloučí se svým současným koučem Andrewem Richardsonem. Novinku oznámila v londýnském Národním tenisovém centru, kde si dokonce zahrála s vévodkyní Kate.

Vévodkyně Kate si na královské poměry vzala hodně krátkou sukni a společně s Emmou Raducanuovou si zahrála čtyřhru. Pak se manželka prince Williama dokonce postavila aktuální vítězce US Open ve dvouhře.

Exhibiční zápas sloužil jako podpora programu LTA Youth, jenž se stará o nadějné tenisty ve věku 4-18 let.

Související obsah

Následně 18letá tenistka v rozhovoru prozradila, že po vítězství na US Open hledá nového a zkušenějšího kouče. Její nyní už bývalý trenér Andrew Richardson vedl tenistku v mladistvém věku a následně ji doprovázel do USA, kde se Raducanuová představila v kvalifikaci na US Open. Nikdo ale nečekal, že britská hráčka, která se ale narodila v Kanadě, rovnou celý americký grandslam vyhraje.

Raducanuová se také rázem posunula z druhé stovky WTA rankingu až na 22. místo. "Po Wimbledonu jsem byla zařazena kolem druhé stovky na celém světě a v té době jsem si myslela, že Andrew bude skvělý trenér. Vyzkoušeli jsme si spolupráci, šli jsme do Států, ale nikdy se mi ani nesnilo o vítězství na US Open a o tom, že jsem teď na 22. místě na světě, což je pro mě docela šílené," prohlásila 18letá hráčka.

Související obsah

"Cítím, že v této fázi kariéry nyní potřebuji někoho, kdo má zkušenosti s WTA Tour na vysokých úrovních, což znamená, že se poohlížím po někom, kdo byl na této úrovni a ví, co to obnáší," vysvětlila Emma Raducanuová, proč se rozešla s trenérem Richardsonem.  Jedním z favoritů, který by mohl mladinkou tenistku převzít, je renomovaný kouč Darren Cahill, jenž se nedávno rozešel s tenisovou šampionkou Simonou Halepovou.


Podívejte se, jak to britské tenistce slušelo ve společenských šatech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události