Hokej

IIHF má nového prezidenta. Bříza se stal prvním místopředsedou

Poslední zářijovou sobotu roku 2021 se volil nový prezident mezinárodní hokejové organizace IIHF. Ve funkci nedávno skončil René Fasel, který byl prezidentem téměř tři dekády od roku 1994. Český kandidát Petr Bříza dostal ze všech nejméně hlasů, ale stal se prvním místopředsedou. Nakonec vyhrál Francouz Luc Tardif.

Po dlouhých letech skončil ve funkci Švýcar René Fasel, a nastane tak velká změna na důležitém postu. Petr Bříza kandidoval, ale v prvním kole získal pouhých osm hlasů z celkových 103. V úvodní volbě měl shodně po 29 hlasech Němec Franz Reindl a Francouz Luc Tardif. 

Do druhého kola mimo prvních dvou zmíněných prošel ještě běloruský Sergej Gončarov, kterému se ale do finále projít nepovedlo. Tardif s Reindlem dostali více hlasů. Především oblíbený Francouz obdržel více jak polovinu hlasů a byl favoritem do úplného finále. 

Související obsah

​Také finále bylo celkem jednoznačné a francouzský Luc Tardif se stal novým prezidentem hokejové organizace. O koho jde? Od roku 2000 působil jako hokejový funkcionář. O šest let později se stal prezidentem francouzské hokejové federace, kam byl znovu zvolen v letech 2010, 2014 a 2018. Od roku 2008 je členem rady IIHF. Byl také vedoucím olympijské výpravy Francie na zimních hrách v roce 2014.

Petr Bříza se stal nakonec prvním místopředsedou Mezinárodní hokejové federace, když ve volbě porazil Dána Nielsena a Kanaďana Nicholsona.


Petr Bříza je několik let členem rady IIHF:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události