MS v hokeji 2021

Šéf IIHF se opřel do primátora Rigy, kritizuje stažení běloruských vlajek

Šéf IIHF se opřel do primátora Rigy, kritizuje stažení běloruských vlajek
Zdroj: Twitterový účet Mārtiņše Staķise

Prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel zareagoval na situaci ohledně stažení vlajky Běloruska od primátora Rigy Mārtiņše Staķise.

Starosta Staķis se rozhodl protestovat proti politické situaci v Bělorusku a v dějišti hokejového šampionátu tak stáhl aktuální běloruskou vlajku, kterou nahradil její historickou verzí.

Jeho gesto však zkritizoval prezident IIHF René Fasel. "Poslali jsme starostovi Rigy dopis. Jeho počínání je pro nás nepřijatelné. Rozhodně nebudeme měnit vlajky v hokejových halách. Zároveň žádáme stáhnout vlajky šampionátu a IIHF z těch míst, kde vyměnili vlajky," řekl Fasel, podle kterého je Mezinárodní hokejová federace apolitická sportovní organizace.


Související obsah

Sám starosta Staķis pak zareagoval tím, že na Twitteru potvrdil, že budou z ulic Rigy stáhnuty všechny vlajky IIHF, naopak historické běloruské vlajky ponechá na svých místech.


Související obsah

„Každý si musí zvolit svoji stranu: lidé toužící po svobodě, nebo krvavý diktátor. My jsme se rozhodli pro odstranění vlajek IIHF," dodal primátor Rigy.


Na hokejovém šampionátu v Rize zatím předvádí čeští hokejisté rozporuplné výkony. Jaký názor má na národní tým mistr světa Vladimír Martinec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události