Tenis

Zloději slavné tenistce vrátili ukradené medaile z OH, na omluvu přidali i dárek

Zloději slavné tenistce vrátili ukradené medaile z OH, na omluvu přidali i dárek
Zdroj: profimedia.cz

Ruské tenistce Jeleně Vesninové byly po necelých čtrnácti dnech vráceny ukradené olympijské medaile. Partička zlodějů navíc okradené sportovkyni údajně přidala sladký dárek jako omluvu.

Jelena Vesninová se nedávno stala obětí organizované skupiny lupičů. Zatímco byla se svým mužem na večeři, zloději vykradli její dům a odcizili šperky včetně zlaté olympijské medaile ze čtyřhry na hrách v Riu, a stříbrnou medaili, kterou získala na olympiádě v Tokiu ve smíšené čtyřhře.

"Zloději překonali plot, vyřadili bezpečnostní systém a vloupali se do trezoru. Také vzali vak s mými medailemi," popisovala Vesninová vloupání.

Po necelých dvou týdnech by ale mohl mít incident šťastný konec. Ruský server kp.ru informoval, že medaile byly navráceny na sběrný bod v místě bydliště Vesninové. Navíc k nim něco přibylo. "Lupiči k medailím přiložili bonboniéru a také zanechali písemnou omluvu," píše ruský zdroj.

Tenistka však navrácení odcizených věcí nepotvrdila. "Vyšetřovatelé mají plné ruce práce. Zatím jsem nic neobdržela. Nic nemohu potvrdit," reagovala 35letá Vesninová.

 

Související obsah

Ruská tenistka letos po více než dvouleté mateřské dovolené oživila kariéru. Na French Open 2021 došla ve smíšené čtyřhře až do finále. S Veronikou Kuděrmetovovou se probojovala do semifinále čtyřhry na letních olympijských hrách v Tokiu, ale v Japonsku je zastavilo české duo Krejčíková-Siniaková.

Vyšetřovatelé lupiče do svých sítích nelapili. Zato nedávno v síti, ale v té tenisové, skončil německý hráč Otte:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0