V repríze finále Ligy mistrů uspěli Citizens. Manchester United padl

Fotbalisté Aston Villy se radují z gólu do sítě United Zdroj: Profimedia

Velké překvapení se událo v šestém kole Premier League. Manchester United na domácím hřišti nestačil na Aston Villu, když padl 0:1. V nastaveném čase navíc domácí neproměnili penaltu. Ve šlágru kola Chelsea podlehla Manchesteru City. Body ztratil překvapivě Liverpool, který pouze remizoval s Brentfordem 3:3.

O první zajímavější šanci zápasu mezi Manchesterem United a Aston Villou se postaral Ronaldo, který napřáhl z dálky, ale minul. Do vedení tak mohli jít hosté po spolupráci dvou krajních beků. Ale prázdnou branku přestřelil Targett. Villens měli další možnost po chybě domácího gólmana, ale Watkins sám před de Geou selhal a španělský brankář své zaváhání napravil.

Ještě do konce poločasu nebezpečně hlavičkoval Maguire, ale tentokrát se vyznamenal hostující gólman. K pěkné hlavičce se v nastavení dostal ještě Pogba, jenže těsně minul. I ve druhé půli se objevilo několik příležitostí, gólem však skončila pouze jediná. V 88. minutě si na rohový kop nejvýše naskočil Kortney Hause a poslal míč nechytatelně do branky. United v závěru ještě kopali pokutový kop, jenže Bruno Fernandes přestřelil. Aston Villa tak vyhrála na Old Trafford 1:0.

​Na Stamford Bridge se hrála repríza loňského finále Ligy mistrů mezi Chelsea a Manchesterem City. Zápas v prvních 45 minutách nenabídl příliš záživný fotbal a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu. Až po změně stran se z otočky prosadil Gabriel Jesus. Hosté mohli jít o dvě minuty později do vedení 2:0, ale Grealishovu střelu vytěsnil konečky prstů Mendy na roh.

I další šanci měli Citizens, jenže střelu Jesuse vykopl z brankové čáry Thiago Silva. Obhájce titulu si tak dokráčel pro tři body.

Do hry šel také West Ham, který se utkal s Leedsem. V základní sestavě opět nechyběl Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Alexandr Král byl pouze na lavičce. V zápase šli domácí do vedení po seběhu Raphinhy, jenž zamířil přesně k tyči. Po změně stran se trefil Tomáš Souček, ale kvůli předcházejícímu faulu branka nemohla být uznána. Rodák z Havlíčkova Brodu byl i nadále hodně aktivní. Po rohovém kopu vyskočil ze všech nejvýše, jenže Meslier bravurně míč vyrazil.

Nakonec srovnal Júnior Firpo a v poslední minutě otočil skóre Michail Antonio, který se prosadil přesnou střelou kolem Mesliera.

Skvělou podívanou nabídl zápas Brentfordu s Liverpoolem. Domácí vedli 1:0 po gólu Ethana Pinnocka, který doklepl míč do odkryté branky. Srovnání zařídil hlavou Diogo Jota. Otočku zařídil Mohamed Salah, který si poradil s ofsajdovou pastí a z první zamířil přesně. Domácí srovnali po gólu Vitalye Janelta, jenž dorazil odražený míč od břevna.

Krásnou střelu zpoza vápna následně vyslal Curtis Jones. Jenže Brentford opět srovnal krok. Po centru se prosadil svým důrazem na zadní tyči Yoanne Wissa, a rozhodl tak o tom, že oba týmy berou bod.

Sobotní výsledky 6. kola Premier League:

Chelsea – Manchester City 0:1 (0:0)
Branka: 53. Jesus.

Manchester Utd – Aston Villa 0:1 (0:0)
Branka: 88. Hause.

Everton – Norwich 2:0 (1:0)
Branky: 29. A. Townsend (pen.), 77. A. Doucouré.

Leeds – West Ham 1:2 (1:0)
Branky: 19. Raphinha (Klich) – 67. Firpo (vla.), 90. Antonio.

Leicester – Burnley 2:2 (1:2)
Branky: 37. Vardy, 85. Vardy – 12. Vardy (vla.), 40. Cornet.

Watford – Newcastle 1:1 (0:1)
Branky: 72. Sarr (J. King) – 23. S. Longstaff.

Brentford – Liverpool 3:3 (1:1)
Branky: 7. Pinnock, 63. Janelt, 82. Wissa – 31. Diogo Jota, 54. M. Salah, 67. Jones.

Fotbalisté Chelsea už se chystají také na Ligu mistrů, kde se utkají s Juventusem:

Obhájce titulu z Milwaukee padl s Miami o 42 bodů

NBA výsledky: Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 113:87, Miami Heat – Milwaukee Bucks 137:95, Golden State Warrios – LA Clippers 115:113

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.