Kvitová se do finále v Ostravě neprobojovala. Schytala kanára

Petra Kvitová nezvládla svůj semifinálový duel na turnaji v Ostravě s Anett Kontaveitovou. Estonské soupeřce podlehla ve dvou setech. V tom prvním dokonce schytala kanára. Ve druhém se sice zvedla, uhrála čtyři gemy, ale to bylo vše.

Začátek zápasu Kvitové vůbec nevyšel. Ztratila hned první podání, když dokázala uhrát pouze jeden míček. A krize pokračovala i nadále. Při podání soupeřky za celou první sadu uhrála pouze dva fiftýny. A jelikož ztratila všechna tři svoje podání, po 26 minutách byl konec se skóre 6:0 pro 30. hráčku světa.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Do stavu 2:2 si obě hráčky držely servis, ale vzápětí Kvitová o ten svůj přišla čistou hrou. Češka se snažila a bojovala do posledního míče, jenže Kontaveitová servis neztratila, i když čelila brejkbolu.