Sparta nasázela Zlínu bůra. Plzeň si upevnila první místo

Radující se fotbalisté Sparty Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Plzně uspěli v osmém z devíti odehraných ligových zápasů. Naposledy si v Ďolíčku poradili s Pardubicemi, které porazili 1:0. V pohodě si se svým soupeřem poradila Sparta, která Zlínu nastřílela pět branek. Zastřílel si i Baník, který nedal šanci Bohemians. Vítězství zapsalo také Dynamo, které si na domácím hřišti poradilo s Karvinou.

Sparta otevřela skóre se Zlínem už v osmé minutě, když si na standardní situaci naskočil Ondřej Čelůstka a hlavou nedal gólmanovi domácích šanci. Zlín vyrovnal ve 41. minutě po laxním bránění Letenských. Trefil se Dominik Simerský. Jenže ještě v prvním poločase poslal Pražany zpět do vedení hlavičkou Filip Panák.

Ve druhé půli Sparta vstřelila další dvě branky. Jakub Pešek po necelé hodině krásným obloučkem překonal Rakovana. Definitivní podobu výsledku dal Lukáš Haraslín, jenž otřel míč o Simerského a od něj šel do tyče a do brány. Domácí ještě zkorigovali zásluhou Tomáše Poznara. Sparta ale ihned měla odpověď, když se za obranou zjevil Martin Minčev a ze své třetí větší šanci konečně uspěl. Pražané tak rozstříleli Zlín 5:2.

Plzeň Pardubice nikterak nemačkala. Naopak v prvním poločase měla velké štěstí. Šejvl nacentroval do pokutového území, kde byl připravený Cadu. Ten vypálil na bližší tyč a Staněk jen tak tak míč vyrazil.

Rozhodnutí přišlo po změně stran. V 75. minutě se opřel do balonu zpoza vápna Lukáš Hejda a Boháčovi nedal žádnou šanci. Plzeň tak opět uspěla a upevnila si pozici na čele tabulky.

Uspěl také ostravský Baník s pražskou Bohemkou. Hosté se překvapivě dostali do vedení v desáté minutě zásluhou Jana Chramosty, který byl naprosto osamocený na zadní tyči. Ještě v prvním poločase ale přišlo vyrovnání. Almási se ještě neprosadil, ale po něm hostující obránce trefil Lukáše Budínského a od něj se míč odrazil do branky.

Druhý poločas už jednoznačně patřil Baníku, který v něm dokázal dát hned tři góly. Nejprve se trefil Nemanja Kuzmanovič, následně hlavou Jakub Pokorný a skóre uzavřel další přesnou hlavičkou Ladislav Almási.

Po třech porážkách v řadě uspělo konečně českobudějovické Dynamo. To sice prohrávalo na Střeleckém ostrově po gólu Antonína Křapky 0:1, ale o dvě minuty později bylo srovnáno zásluhou Micka van Burena. Otočku zařídil Jakub Hora, kterému míč na hlavu vyrazil gólman Bolek. Na konečných 3:1 upravil Ondřej Mihálik, jemuž přihrál agilní van Buren.

Sobotní výsledky 9. kola Fortuna ligy:

České Budějovice - Karviná 3:1 (2:1)
Branky: 28. Van Buren, 35. Hora, 60. Mihálik – 26. Křapka.

Ostrava - Bohemians 4:1 (1:1)
Branky: 38. Budínský, 48. Kuzmanović, 66. J. Pokorný, 74. Almási – 10. Chramosta.

Pardubice - Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 75. Hejda.

Zlín - Sparta Praha 2:5 (1:2)
Branky: 41. Simerský, 90. Poznar – 8. O. Čelůstka, 45+1. Panák, 57. Pešek, 81. Simerský (vla.), 90+1 Minčev.

Do hry jde dnes také Sparta, která do této sezony vstoupila s novou vizuální identitou:

Obhájce titulu z Milwaukee padl s Miami o 42 bodů

NBA výsledky: Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 113:87, Miami Heat – Milwaukee Bucks 137:95, Golden State Warrios – LA Clippers 115:113

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.